Çocuklarda İsilik Nasıl Geçer?

Çocuklarda İsilik Nasıl Geçer?
20 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 222 kez okundu.

Çocuklarda isilik nasıl geçer?Yaz aylarında çocukların ve bebeklerin korkulu rüyası olan isilik sıkça rastlanılan bir durumdur bunun sebebi olarak kanallarının tıkanması gösterilebilir, vücuttaki ter kanallarının tıkanması ile birlikte küçük kabarcıklar oluşur. Buna ek olarak deride birtakım döküntüler görülebilir. İsilik, çocuğun her bölgesinde görülebilen bir rahatsızlıktır. Şöyle ki genel olarak boyun bölgesinde kollarda göbekte birisinin temas ettiği bölgelerde koltuk altından ve popoda sıkça görülebilen bir problemdir. Bu durum kaşıntıya sebep olduğu gibi bebeğin huzursuzlaşmasına da sebep olmaktadır. İsilik problemi için yoğun bir tedavi gerekmemektedir. Şöyle ki, bebeğin üzerindeki ter bezlerini tıkayan aşırı kıyafetler çıkarıldığı takdirde ortalama olarak üç dört gün içinde isilik kendiliğinden vücudu terk eder.

Ancak bu noktada herhangi bir müdahale yapılması daha iyi vücuttaki yanmadan ötürü bebeğe rahatlatıcı kremler sürülebilir.Bu kremler doktora ve eczaneye danışarak kullanılmalıdır. İsilik durumunda eğer illaki bir tedavi yöntemi arıyorsanız bu noktadan tedavi için deniz suyu kullanılmaktadır. Düzenli kullanım ile deniz suyu isilik sorunu için oldukça etkili bir yöntemdir. Ancak bu noktada deniz suyundan bebeğin mikrop kapmaması için steril bir su kullanılmalıdır. Sabırsız anne babalar için kullanılan bu yöntem ile isilik kısa süre içinde kaybolur.

Ancak bu rahatsızlık bebekte tekrar nüksedebilir. Bu sebeple son derece dikkatli olunmalı ve isiliğe sebep olabilecek davranışlardan uzak durulmalıdır. Bu sayede isilik tekrar etmez.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git