Çocuklarda Göz Bozukluğu Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Çocuklarda Göz Bozukluğu Olduğu Nasıl Anlaşılır?
21 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 214 kez okundu.

Çocuklarda göz bozukluğu olduğu nasıl anlaşılır?Tıpkı yetişkin kişilerde olduğu gibi çocuklarda da görme bozukluklarını kendilerinin fark etmesi oldukça zordur. Burada bu sebepten dolayı en önemli görev anne ve babalara düşmektedir. Peki bir anne ve baba nasıl olur da çocuktaki görme bozukluğunu anlayabilir? Eğer ki çocuğunuz sürekli olarak gözlerini kısarak etrafına bakıyorsa bu bozukluktan şüphelenebilirsiniz. Aynı zamanda çocuğun uykusu yokken uykusu varmış gibi davranıyor, yani gözlerini sürekli olarak ovuşturan hareketler sergilerse bu durumun varlığını ifade etmiş olur. Çocuk bir şeylerle uğraşırken normal bir bakış yerine şaşı olan bir bakış sergiliyorsa bu durum görme bozukluğu olarak ifade edilebilmektedir.

Çocuğunuzla film izlediğinizde sürekli olarak gözlerini kapatıp açıyorsa ve aynı zamanda izlediği şeyleri bazen anlayamıyor ve televizyona daha da yaklaşmaya çalışıyorsa bu durum bize görme bozukluğunun haberini vermektedir.
Bir şeyler okurken yada izlerken kafasını düz bir şekilde tutmak yerine sağa yada sola çevirip öyle okumaya yada izlemeye çalışıyorsa yine bu durumun haberdarı olmanızı sağlıyor olabilir diyebiliriz.
Çok ışık olan bir odaya girdiğinizde çocuğunuz direk olarak gözlerini mi kısmaya başladı? İşte bu size aslında bazı durumların anlaşılması için bir haber teşkil etmektedir.
Çocuğunuz bazı zamanlarda yanınıza gelip gözlerinin acıdığını söyleyebilir. Aslında bu durum oluşan bozukluktan dolayı ağrıyı teşkil etmektedir. Bu sebepten dolayı onu geçiştirmek yerine bu durumdan şüphelenmeyi tercih edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git