Çocuğunuzun Mutlu Olduğunu Gösteren İşaretler

Çocuğunuzun Mutlu Olduğunu Gösteren İşaretler
22 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 227 kez okundu.

Çocuğunuzun mutlu olduğunu gösteren işaretler.Çocuklar, mutlu olmak için çok fazla şeye ihtiyaç duymazlar, küçük şeylerden mutlu olurlar, çocukları mutlu etmek çok kolaydır. Mutlu olmaları, gelişimlerini olumlu etkiler, İletişim, beden, zihin, duygusal gelişimlerine olumlu katkı sağlar. Çocuklarda büyükler gibidir, her zaman mutlu olmalarını beklememek gerekiyor. Sinirlendikleri, üzüldükleri pek çok anlar yaşayacaklardır, bu duyguların hepsi hayata dâhildir. İyi bir ebeveynin görevi çocuğunun sürekli mutlu olmasını sağlamak, hep mutlu olmasını beklemek olmamalı, hayatta karşılaşacağı her duyguya çocuğunu hazırlamak olmalıdır.

Tabii ki her aile çocuğunun mutlu olmasını ister, mutluluğunu sağlamak için uğraşır. Çünkü çocuğunun mutlu olması demek kendisisinde mutlu olması demektir.
Peki, çocuğumuzun mutlu olduğunu gösteren işaretler nelerdir?

-Çocuğun mutlu olduğunu gösteren belirtiler vardır, yeme ve uyku düzeni gibi, eğer çocuğunuz düzenli besleniyor ve uykusunu alıyorsa bu mutlu olduğu anlamına gelir.
-Çocukların mutlulukları gözlerinden okunur, onlar büyükler gibi değillerdir her duyguyu açık yaşarlar ve mutlu olduklarında da bunu sık sık dile getirirler.
-Çocuklar için oyun ve arkadaşları çok önemlidir, arkadaşlarıyla oyunlar oynuyorsa, tek başına oynamaktansa arkadaşlarını tercih ediyorsa, arkadaşlarının yanındayken kendini rahat ifade ediyorsa, rahatsa, odasına kapanmıyorsa, çocuğunuz mutlu demektir.
-Çocuklar mutlu olduklarında çok konuşurlar, heyecanlı ve hareketli olurlar, neşeli ve güler yüzlüdürler bunlara dikkat edilmeli. Eğer tam tersi bir durum varsa çocukla iletişime geçilmelidir. Mutlu çocuklar ebeveynlerinin iletişime geçmesini beklemezler kendileri iletişime geçerler.
-Mutlu olduklarında tabii ki bu okuldaki performansına da yansıyacak ve derslerinde başarılı olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git