Çocuğunuzun Kalp Sağlığını Koruyacak Öneriler

Çocuğunuzun Kalp Sağlığını Koruyacak Öneriler
29 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 200 kez okundu.

Çocuğunuzun kalp sağlığını koruyacak öneriler. Çocuğunuzun sağlıklı şekilde büyüyüp gelişimini sürdürmesi için kalp sağlığına özen göstermelisiniz. Doğumdan sonra gerekli genel muayeneleri yaptırıp kalp kapakçıkların da bir sorun var mı ? kalpte delik vb. durumlar var mı? Kontrol edilmelidir. Özellikle ailenizde genlerinizde kalp hastalığı görülmüşse daha dikkatli olmalısınız. İlk yaşlardan itibaren gerekli kontrolleri yaptırdınız ve herhangi bir sorun çıkmadı diyelim. Tabi ki çok mutlu olursunuz.

Ve içiniz rahat bir şekilde çocuğunuzun kalp sağlığını ileri yıllarda da korumak için şu önerilerimizi uygulamanızı tavsiye ediyoruz:
• Sağlıklı ve dengeli bir beslenme alışkanlığı kazanma, çocukların hem kalp sağlığı hem de gelişimleri için çok önemli bir noktadır. Küçük yaşlardan itibaren abur cubur sağlıksız besinler yerine doğal içerikli organik gıdalara çocuğunuzu alıştırmalısınız.
• Çocuğunuzun yanında kesinlikle sigara içmeyin. Hem sağlığı olumsuz yönde etkilenecek hem de bağımlı olma riski artacaktır. Kötü örnek olmak yerine siz de sigarayı bırakarak sağlıklı yaşama adım atın.
• Küçük yaşlardan itibaren çocuğunuza spor yapma alışkanlığı kazandırmanızı tavsiye ediyoruz. Hem sağlıklı şekilde gelişimine yardımcı olacak hem de kalp sağlığını koruyacaktır.
• Paketlenmiş hazır gıdalardan uzak durun. GDO’lu besinleri evinize mutfağınıza almayın.
• Ekmek ve şeker tüketimini küçük yaşlardan itibaren sınırlandırmanız çocuğunuzun kalp sağlığı ve sağlıklı gelişimi için faydalı bir adım olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git