Cilt Tipine Uygun Peeling ve Maske Seçimi

Cilt Tipine Uygun Peeling ve Maske Seçimi
27 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 237 kez okundu.

Cilt tipine uygun peeling ve maske seçimi.Cildin güzelliğini, elastikiyetini, canlılığını korumak; ölü derilerden arındırmak için haftada belli aralıklarla düzenli olarak uygulanan peeling ve maskeler, her cilt bakımı ürünü gibi cilt tipine uygun seçilmezlerse ne yazık ki istenilen sonucu vermemekle kalmıyor, sivilce, akne gibi alerjilere de sebep olabiliyor. Bu nedenle cilt tipine uygun maske ve peeling seçimine özen gösterilmelidir.

1. Yağlı Cilt: Bu tip ciltlerde cilt sürekli yağ üretir. Dolayısıyla kirlerin birikerek yağla birleşmesiyle sebum da oluştururlar. Dolayısıyla bu tip ciltler içeriğinde yağı absorbe edecek salisilik asit bulunduran maske ve peelingleri tercih etmelidirler. Bunun yanında cilt hem de akneliyse seçilen peeling büyük tanecikli olmamalıdır. Eğer erişim sağlanabiliyorsa kimyasal peelingler tercih edilmelidir.
2. Kuru Cilt: Bu tip ciltlerde cilt istenen düzeyde yağ salgılayamaz. Dolayısıyla gün içerisinde karşılaşılan streslere aşırı kurulukla cevap verir. Bu nedenle kuru ciltler olan yağı da emecek olan maske ve peelingler önerilmez. İçeriğinde Hyluoronik asit gibi nemlendirme özelliği olan maddeleri bulunduran maske ve peelingler önerilir. Ayrıca cilt fazla kuruduğundan dolayı ölü deri oluşumu da fazla olacağı için büyük parçacıklı olan aynı zamanda da cildi nemlendirebilecek olan peelingler tercih edilmelidir.
3. Normal cilt: Bu tip ciltlerde dikkat edilmesi gereken nokta cildin stabilitesini sağlamaktır. Yani fazla nemlendirici özelliği olan maske ile cilt yağlandırılmamalı ya da sebum emici özelliği olan maskelerle kurutulmamalıdır. Dolayısıyla üzerinde “normal ciltler” yazan maske ve peelingler tercih edilmelidir. Bunun yanında cildin ihtiyacı takip edilmelidir.
4. Hassas Ciltler: Bu tip ciltler bazı içeriklere karşı kızarma, kabarma gibi alerjik reaksiyonlar gösterebilen ciltlerdir. Dolayısıyla cilt takip edilmeli hangi içeriğe cilt reaksiyon gösteriyorsa içeriğinde o maddeyi bulunduran maske ve peelingten uzak durulmalıdır. Genel olarak ise üzerinde “hassas ciltler” yazan ürünler tercih edilmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git