Cilt Sağlığı İçin Güneş Kremi Kullanımı

Cilt Sağlığı İçin Güneş Kremi Kullanımı
24 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 259 kez okundu.

Cilt Sağlığı İçin Güneş Kremi Kullanımı.Yaz aylarının gelmesi ile birlikte deniz sezonu da açılmış oluyor. Pek çoğumuz şimdiden yazın keyfini çıkarmak için planlar yaptık bile… Tatilimizin güzel geçmesi adına yapmamız gereken bazı önemli detayları gözden kaçırmamız gerekiyor. Bunların başında beyazlamış tenimizin kavurucu sıcaklara alışması için doğru ve kaliteli güneş kremleri geliyor.

Güneş kremleri ayrıcalıklı ve önemli ürünler olduğundan her cilt tonuna göre seçenekleri mevcuttur. Cildimizi iyi tanımalı ve ona göre ürünler almalıyız. Geçmiş yıllardan kalmış ürünleri kullanmamalıyız. Unutulmamalıdır ki güneş kremlerinin etkisi 6 ay sürmektedir. Üzerinden 1 sene geçmiş ürünü kullanmak size hiçbir fayda sağlamayacaktır. Aksi takdirde tam bir facia ile karşılaşabiliriz.

Doğru bir güneş kremi tercihinden sonra onun kullanımı da en az alması kadar önemlidir. Çoğu kişi ürün çabuk bitmesin diye az miktarda sürer. Ancak cildimize yettiği kadar kullanmamız gerekmektedir. Ayrıca kullandığımız güneş kremi iki saat sonra etkisini yitireceğinden tekrar kullanılmalıdır. Gün boyu tek bir sefer kullandığımız güneş kreminin bize çok bir faydası olmayacaktır.
Güneş kremini, güneşe çıkmadan en az yarım saat önce cildimizde kullanmalı ve güneşe çıkmadan tekrar bir kat daha sürmeliyiz. Her yere yeteri kadar sürdüğümüzden emin olmalı kulak arkası, ense gibi yerleri unutmamalıyız. Güneş kreminin etkisini artırmak için bol bol güneş kremi sürmekte doğru bir davranış değildir. Denizden çıktıktan sonra da kurulandıktan sonra da güneş kremini tekrar sürmeliyiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git