Cilt Kurumasının Nedenleri Nelerdir?

Cilt Kurumasının Nedenleri Nelerdir?
24 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 258 kez okundu.

Cilt kurumasının nedenleri nelerdir? Cilt kurumasının pek çok farklı nedeni olabilir. Cildin kuruması, yeteri kadar su tüketmediğiniz zaman daha da kolaylaşır. Cildinizin yağ dengesinin korunmasını sağlamak ve aynı zamanda sağlıklı görünümünü desteklemek için gün içinde en az 2 buçuk 3 litre su tüketmeniz gerekir. Cildinizin nem dengesinin korunması için sürekli nemlendiricilerle ve peelinglerle cildinize bakım yapmalı ve cildinizi makyajdan arındırmadan, iyice temizlemeden asla uyumamalısınız.

Cildimiz dış etkenlerin olumsuz şartları nedeni ile kurur ve sağlıklı görünümünü arada yitirir. Cilt kurumasının pek çok nedeni olabilir. Güneş ışınlarının direkt olarak cilde temas etmesi, cildin yapısını olumsuz etkiler ve ciltte güneş lekelerine ve çizgilere neden olabilir. Cilt kuruluğu, ilerleyen dönemlerde cildin buruşmasına ve kırışıklıklara neden olabilir. Cilt kuruması, braberinde pek çok cilt problemini de getirir. Nem dengesi bozulmuş bir cilt, sağlıksız görünür.

Cilt, gereğinden fazla su ile temas ettiği zaman da ciltte kuruluk meydana gelir. Fazla banyo yapmak, cilt için gerekli yağ maddelerinin de vücuttan uzaklaşmasına neden olur. Kalitesiz makyaj malzemesi kullanımı da cilde zarar verir ve ciltte kuruluğa yol açabilir. Bu nedenle cildiniz ile temas eden her ürüne dikkat etmelisiniz. Markasını bilmediğiniz ve sağlıklı olduğundan emin olmadığınız hiçbir malzemeyi cildinize uygulamamalısınız. Bazı makyaj malzemeleri cildin yapısını, geri dönülmeyecek şekilde bozuyor ve sağlıksız görünmesine neden oluyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git