Cilt Kuruluğu İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Cilt Kuruluğu İçin Doğal Tedavi Yöntemleri
4 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 242 kez okundu.

Cilt kuruluğu için doğal tedavi yöntemleri. Cilt bakımı ihmal edilmemesi gereken bir noktadır. Sağlıklı ve genç bir görünüme sahip olmak için cilt bakımını düzenli olarak yapmayı alışkanlık haline getirmeliyiz. Cildimiz en değerli giysimizdir. Gün içerisinde pek çok olumsuz etken cilt yapısına zarar verir. Bu zararlar görmezden gelindiğinde ciltte kalıcı kusurlar ortaya çıkar. Cilt yağlı, kuru ve karmaşık türde olabilir. Bu yazımızda kuru ciltler için doğal tedavi yollarına değineceğiz.

• Alove vera içerikli kremler kuru ciltler için çok faydalı ve etkili olmaktadır. Hem de alove vera ölü hücreleri temizleyerek cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur.
• Kuru ciltler için diğer bir önerimiz de çay ağacı yağıdır. Soğuk pres yöntemiyle elde edilmiş çay ağacı yağı hem cildin nem dengesini yükseltir hem de antiseptik özelliği ile sivilce vb. mikrobik oluşumların meydana gelmesini engeller.
• Süt kaymağı maskesi de cildinize nem kazandıracak diğer bir doğal yöntemdir. Cildinize süt kaymağını bal ile karıştırıp uygulayabilirsiniz. Kaymaktan rahatsız olursanız tek başına bal maskesi de deneyebilirsiniz. Bal da cilde nem kazandıran ve bakım yapan çok faydalı ve etkili bir seçenektir.
• Bir adet yumurta da cildinize ilaç olabilir. Kuru cilt yapısı için yumurtanın sarısı ayrılır. Ayrılan yumurta sarısı elle veya fırça yardımıyla cilde uygulanır. 15 dakika kadar bekleyip daha sonra soğuk su ile yıkayabilir siniz. Bu maskeyi haftada iki kere yapabilirsiniz.

Özellikle kuru cilt yapısına sahip olan bireyler güneş kremi sürmeden güneş ışınlarına maruz kalmaktan kaçınmalıdır. Zaten hassas olan cilt dokuları daha fazla zarar görebilir. Nemlendirici içerikli bir güneş kremi kullanmanız tavsiye ediyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git