Cilt Bakımında İhmal Edilmemesi Gerekenler

Cilt Bakımında İhmal Edilmemesi Gerekenler
4 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 269 kez okundu.

Cilt bakımında ihmal edilmemesi gerekenler.Cilt bakımında unutulmaması gereken ilk kural, nemlendirmedir. Cildiniz gün boyunca ısıya, ışığa, rüzgara ve daha bir çok şeye maruz kalır. Bu nedenle sık sık kurur ve yıpranır. Gün içerisinde ara sıra cildinizi nemlendirmek yapılabilecek temel şeylerin başında gelir. Bunu bir parça krem ile rahatça yapabilirsiniz. Öte yandan, cilt bakımı ürünlerini kullanmadan önce de ılık suyla hafifçe yıkayarak cildinizi nemlendirip daha sonra bu ürünleri kullanmanız tavsiye edilir.

İhmal edilmemesi gereken bir diğer şey ise, zaman zaman cildin hava almasına müsaade etmektir. Gün içinde makyaj ile, geceleri ise bakım kremleri ve maskeler ile kaplı olan yüz, gözeneklerinin hep kapalı kalması sorunu ile karşılaşır. Bu yüz, giderek daha fazla ölü hücre biriktirir ve tıkalı gözeneklerden sivilceler oluşur. Bu nedenle günde en az bir kaç saat, sadece ılık bir su ile yıkadıktan sonra yüzünüzü serbest bırakmanız tavsiye edilir. Asla ihmal etmemeniz gereken bir diğer konu ise makyajınızı temizlemektir.

Gece yüzde kalan makyaj hem kırışıklıkları artırır hem de deri renklenmelerine sebep olur. Yaz aylarında güneş kremi kullanmak da bir diğer önemli konudur. Güneş ışığına, ışığın yoğun geldiği saatlerde direk maruz kalmak hem kanser oluşumuna sebep olabilir hem de her tür cilt problemini artırır. Cilt lekelerine ve ben ile çillerin artmasına sebep olur. Bu nedenle zararlı saatlerde güneşe çıkmamak, çıkılan saatlerde ise güneş kremi kullanmak gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git