Cildin Parlaması İçin Öneriler

Cildin Parlaması İçin Öneriler
11 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 236 kez okundu.

Cildin parlaması için öneriler.Cildiniz ne kadar sağlıklı olursa o kadar parlar ve genç durur. Cilt sağlığının korunmasında etkili pek çok faktör bulunur. Bu faktörlerden en önemlileri ise, bol bol su içmek, makyajı temizleyerek uykuya geçmek ve cilt temizliğini düzenli bir şekilde yapmak yer alır. Cildinizin nem seviyesine uygun nemlendiriciler ve cilt bakım ürünlerini tercih etmelisiniz. Cildinizin parlaklığının korunması için cilt neminizin dengesini sağlamanız gerekir.

Cildin parlaması, cildinizin ne kadar sağlıklı olduğu ile doğrudan ilişkilidir. Cildin canlılığının ve parlaklığının korunmasında dış faktörler kadar yediğiniz besinlerle de ilgilidir. Güneşin zararlı ışınlarına çok fazla maruz kalan bir cilt, çok daha çabuk yaşlanır ve cildin parlaklığı azalır. Aşırı yağlı ve ağır besinler tüketmek cildinizin yaşlanmasına ve parlaklığının yitirilmesine neden olur. Cildinizin gözeneklerini her gün düzenli olarak cilt tipinize uygun bir tonik ile nazikçe cildinizi temizleyerek açabilirsiniz. Evde kendi imkanlarınız ile hazırlayacağınız pratik cilt maskeleri ile cildinizin parlaklığını koruyabilir ve daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Cilt sağlığında önemli rol oynayan besinler arasında yer alan salatalık ile yüzünüze masaj yapabilir ya da evde kendiniz hazırlayacağını salatalık maskesi hazırlayarak cildinizin nem dengesini ayarlayabilirsiniz. Cildinizin daha sağlıklı ve canlı görünmesi için ona iyi bakmanız gerekir. Cildimiz diğer organlarımızdan farklı olarak dışa doğru yaşlanacağı için cildin temiz tutulması ve zararlı dış faktörlerden korunması gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git