Cildin Nefes Alması İçin Öneriler

Cildin Nefes Alması İçin Öneriler
11 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 254 kez okundu.

Cildin nefes alması için öneriler.Sanayinin giderek artması, arabaların çoğalması, havadaki mikrop ve bakteri sayısının artmasına neden olmaktadır. Gün boyu dışarıda olduğumuz zamanlarda bu mikroplar ve bakteriler yüzümüze ellerimize kıyafetlerimize yani bir çok yerimize yapışır ve bizimle dolaşır. Eğer el yüz temizliğimizi yeterince iyi yapıp cildimize hava aldırmazsak hastalıklara kapı aralamış erken yaşlanmayı da davet etmiş oluruz.

Cildimizin bakımlı görünmesi ve sağlıklı bir şekilde nefes alması için doğru pozisyonda ve yeteri kadar uyku önemlidir. Sert bir yastıkta uyumak yüzümüze fazlı baskı yapacağı için hem cildimizi kötüleştirecek hem de cildin solunumunu engelleyecektir. Bunun yanında sürekli aynı tarafa yatmak da yüzümüzün o tarafındaki yaşlanma etkilerini arttıracaktır. Ayrıca cildin nefes alması için gözeneklerin açık olması gerekir gözenekleri açık tutmak için çeşitli kozmetik ürünleri kullanmaktan ziyade evde kendimizin hazırlayacağı peelingler ve kürkler de mevcuttur birkaç tanesini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Kış aylarının vazgeçilmez meyvesi portakal size bu konuda yardımcı olabilir. Kabuğunu güzelce rendeledikten sonra elinize bir miktar alarak tüm yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Zaten bir süre sonra kabuklar da yumuşayacaktır. O şekilde 10 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayıp nemlendirici sürebilirsiniz. İlkbaharın habercisi papatyalarla cildinizi temizlemek ve ferahlatmak isterseniz kırlardan topladığınız papatyalardan üç dört tanesini incecik doğrayın. Sonra özellikler t bölgesi dediğimiz burun alın ve çene kısmını papatyalarla masaj yapın ve yüz fırçası ile fırçalayın. Sonra yüzünüzü durulayıp nemlendiricinizi sürmeyi unutmayın. Son olarak özellikle kadınların uzun ve yoğun günlerin ardından eve geldiklerinde yüzlerindeki makyajı çıkartmadan kesinlikle yatağa girmemeleri gerekiyor. Temiz bir ciltle uyumak her şeyden önemli.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git