Cildi Sıkılaştıran Yağ Önerileri

Cildi Sıkılaştıran Yağ Önerileri
25 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 224 kez okundu.

Cildi sıkılaştıran yağ önerileri.Cildimiz gün boyunca pek çok etkene maruz kalır. Zamanla yaşında ilerlemesiyle ciltte sarkmalar meydana gelebilir. Elastikiyetini kaybeden ciltte zamanla kırışıklıklar daha belirgin hale gelerek rahatsız edici bir görüntü oluştururlar. Elastikiyetini tekrar kazanması ve sıkılaşması için cilde düzenli olarak bakım yapmayı alışkanlık haline getirmek çok önemlidir. Bu yazımızda bakım sürecinde kullanabileceğiniz sizin ve cildiniz için olumlu sonuçlar elde etmenize yardımcı olacak bakım yağı önerilerimize birlikte değineceğiz.

• Cildin sıkılaşması ve toparlanması için yapacağınız bakımda kullanabileceğiniz yağlardan ilk önerimiz avokado yağıdır. Avokado yağı cildi besleyerek hücreleri onarır. Görevini daha iyi yapmaya başlayan onarılmış hücreler cildin sıkılaşmasına yardımcı olarak daha hoş bir görünüme sahip olmanıza katkıda bulunur. Ayrıca içeriğindeki zengin vitamin ve mineraller ile de sıkılaşma sağlamasının yanı sıra cilde pek çok faydası olacaktır. Düzenli olarak her gece yatmadan önce 5-10 dakika avokado yağı ile sıkılaşma olmasını istediğiniz bölgeye masaj yapabilirsiniz.
• Diğer bir önerimizde buğday yağıdır. İçeriğindeki yüksek oranda E vitamini molekülleri sayesinde cildi onarır ve hücreleri besler. Beslenen hücreler toparlanarak cildi sıkılaştırır ve daha genç daha sağlıklı bir görünüme sahip olmasını kolaylaştırır.
• Sıkılaşma için cilt bakımında kullanabileceğiniz diğer bir yağda biberiye yağıdır.Biberiye yağı ile düzenli olarak cilde yapılan masaj sıkılaşma da büyük bir adım atmanızı sağlar. İçeriğindeki serbest radikaller cildi onararak toparlanma sağlar. Daha sıkı ve sağlıklı bir görünüme kazanmanıza yardımcı olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git