Cildi Sıkılaştıran Maskeler

Cildi Sıkılaştıran Maskeler
11 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 233 kez okundu.

Cildi sıkılaştıran maskeler.Cildimiz en temel giysilerimizden biri olmakla birlikte vücudumuzun da en hassas bölgesidir. Özellikle yüzümüzün bakımına hava almasına sıkı olmasına dikkat etmemiz gerekir. Çünkü cildimiz esnek bir yapıya sahip olmasına rağmen gerek yaşın ilerlemesi gerekse dış faktörlerle bu özelliğini kaybeder ve sarkmaya başlar. Kremlerle bakımlarla çeşitli maskelerle bu etkiyi azaltabilir cildimizi daha canlı tutabiliriz. Ayrıca bunun aylık bakımını kuaförlerde, güzellik merkezlerinde yaptırabiliyor olsak da kendi kendimize de ucuza mal ederek evde yapabiliriz. Cildimizi sıkılaştırmak için çeşitli tonikler , maskeler mevcuttur. Birkaç tarifle ne kadar güzel şeyler yapabileceğimize bir göz atalım.

İlk tarifimiz evimizde daima bulunan yumurta ve bal karışımından oluşuyor. Bir adet yumurta akını ve bir yemek kaşığı süzme balı karıştırıp macun haline getiriyoruz ardından cildimize uygulayıp üzerine peçete koyuyoruz maske haline getiriyoruz. 10 dakika beklettikten sonra cildimizi yıkıyoruz ve nemlendirici sürüp bırakıyoruz. Maskeyi cildinizin durumuna göre haftada 1-2 kere uygulayabilirsiniz. Yumurta akının besleyici ve yapıştırıcı özelliği cildinizi sıkılaştırmaya yardımcı olurken balın içinde bulunun antibakteriyel maddeler de cildinizi temizlemektedir.

Kış aylarının daimi meyvesi portakal turuncu sebzesi havuç ve her daim can kurtarıcı olan bal ile de yeni bir maske hazırlayabilirsiniz. İki portakal ve bir havuç suyunu sıktıktan sonra içerisine kıvam vermesi için 1-1.5 yemek kaşığı bal koyup karıştırıyoruz. Biraz kıvam kazandıktan sonra bu karışımı pamuk , temiz bir makyaj süngeri veya peçete ile yüzümüze uyguluyoruz. Yarım saat bekletiyoruz. Ardından durulayıp nemlendiricimizi sürmeyi ihmal etmiyoruz. Sağlıklı görünen cildiniz güzelliğinizin vazgeçilmez parçasıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git