Cildi Beyazlatan Besinler Nelerdir?

Cildi Beyazlatan Besinler Nelerdir?
25 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 212 kez okundu.

Cildi beyazlatan besinler nelerdir?Cilt rengi tonu, çeşitli sebeplerden dolayı dönem dönem dengesini kaybedebilir. Cilt yüzeyinde yer yer ton koyulaşmaları görülebilir. Tabi bu durumda çoğu kişi pahalı estetik müdahaleleri yaptırmayı tercih etmez ve evde uygulayabileceği doğal yöntemler ve öneriler arar. Bu yazımızda sizlerle cilt beyazlatmak için evde uygulanabilecek basit ve kolay önerilerimizi paylaşacağız.

• İlk olarak beslenmenize dikkat etmelisiniz. Katkı madde oranı yüksek besinler ve doğal olmayan besinler vücutta aşırı oranda toksik madde birikmesine neden olur. Vücutta toksinler arttıkça da hücreler görevini tam olarak yerine getiremez. Bu hücreler arasında cilt tonunu belirleyen renk pigmentleri de yer almaktadır. İstediğiniz sonuca ulaşmak için sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmalısınız.
• Evde bir adet limonla, düzenli uygulama ile cilt tonunu açmaya katkıda bulunmanız mümkündür. Limonu cam bir kasenin içerisine sıkın ve pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. Daha sonra yaklaşık 15-20 dakika bekleyerek ılık su ile yıkayın. Limonun asidik düzeyi ciltteki koyu lekelerin açılmasını kolaylaştıracaktır.
• Bitter çikolata tüketmenin de cilt rengini açmada etkisi olduğu son zamanlarda elde edilmiş önemli bir bulgudur. Günde bir küçük parça bitter çikolata yiyerek cildinizin renginin açılmasına katkıda bulunabilirsiniz.
• Bol bol C vitamini içeren besin gruplarından tüketin. C vitamini içerikli besinler cildin beyazlamasına yardımcı olacaktır.
• Günlük beslenmenizde kırmızı pancar tüketimini arttırın. Kırmızı pancar vücudunuzdan toksin atımını hızlandıracak ve hücrelerin işlevini daha kolay yerine getirmesini sağlayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git