Çayla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Çayla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
10 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 228 kez okundu.

Çayla cilt bakımı nasıl yapılır?Çay sivilcelerin giderilmesine yardımcı olduğu kadar, cildin canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda sadece bunlarla kalmamakta ve gözlerde oluşmuş olan şişliklere de birebir gelmektedir. Bu sebepten dolayı cildin hemen hemen her yerine ayrı ayrı faydalar sağlar çay… Peki bunlardan cilt bakımı esnasında nasıl bir yol izleyeceğimize bir bakalım…

Derin bir tabağın içerisine bir tatlı kaşığı bal ve üzerine de bir tatlı kaşığı yoğurt ekleyip güzelce karıştıralım. Ardından üzerine bir tatlı kaşığı çay ekleyerek iyice birbirine karışacak şekilde karıştıralım. Ardından güzelce temizlemiş olduğumuz cildimize hazırlamış olduğumuz çaylı maskeyi güzelce yedirerek ve hafif dokunuşlarla sürelim. Bu esnada göz çevremize maskeyi değdirmemeye özen gösterelim. Maskeyi cildimize sürdükten sonra 15 dakika yada 20 dakika kadar bekletelim. Bu süre yüzümüzde maskenin kurumasına göre değişiklik göstermektedir. Fakat 20 dakikayı geçmemesine özen gösterilmesi gerektiğini unutmamak gerekir. Son olarak yüzümüze bol miktarda ılık su ile yıkayalım.

Bu maskeyi haftada yalnız ve yalnızca bir kez yapmanız yeterli olmaktadır. Maskenin sadece haftada bir kez uygulanmasına rağmen ciltte oldukça değişiklik sağlaması sizi epey şaşırtacaktır. Bu çay maskesini uyguladığınız ilk günden itibaren cildinizde bol miktarda rahatlama hissedeceksiniz. Aynı zamanda ilk kullanımdan itibaren cildiniz daha parlak bir görünüme sahip olacaktır ve bununla birlikte cildinizin yumuşacık bir hal almış olduğunu görmüş olacaksınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git