Burun Gözeneklerinin Kapanması İçin Doğal Yöntemler

Burun Gözeneklerinin Kapanması İçin Doğal Yöntemler
12 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 222 kez okundu.

Burun gözeneklerinin kapanması için doğal yöntemler.Cildimiz en önemli ve vazgeçilmez aksesuarımızdır aslında. Bakımını , görünüşünü ihmal etmemek çok önemlidir. Ne yazık ki gözeneklerin belli olması bir çok insanı huzursuz eder. Özellikle burun bölgemizdeki gözenekler can sıkıcı olmakla birlikte siyah noktaların da o bölgede toplanması kötü bir görüntüye sebep olmaktadır. Bu yazımızda burun bölgesindeki gözenekleri nasıl küçültebileceğimize dair önerilerde bulunacağız.

Öncelikle bu küçültme işlemi için bir çok kozmetik ürününün piyasada mevcut olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu ürünlerin bazen fiyatları , bazen ürünün içinde bulunan birleşenler kendilerinden uzak durmamıza neden olmaktadır. Bu yüzden yine evde doğal yollarla yapabileceğimiz kürler ve peelinglerin var olması güzel bir şeydir. İlk olarak uyandığınız zaman yüzünüzü yıkadıktan hemen sonra uygulayabileceğiniz bir maske tarifiyle başlamak istiyorum. Yarım bardak suyun içerisine az miktarda süt ekleyip yumurta katıyoruz ve iyice karıştırıyoruz. Bu karışımı yüzümüze bir fırça veya sünger yardımıyla uygulayıp beş dakika kadar beklettikten sonra duruluyoruz. Aloe vera cildi nemlendiren harika bir bitkidir. Bunu evde de yetiştirebileceğiniz gibi dışarıdan da alabilirsiniz. Bir yaprağını kopartıp içindeki jeli elimize alıp cildimize uyguluyoruz ardından kuruyana kadar bekleyip sonrasında durulama işlemine geçiyoruz. Böylece hem cildi temizleyip hem de nemlendirmiş oluyoruz.

Restoranlarda ayrıca bulundurulan yayık ayranı sizin işinizi görebilir. Bir hafta boyunca uyumadan önce cildinizi yıkayın ve yayık ayranını pamuk yardımıyla cildinize uygulayın 15 dakika beklettikten sonra durulayın ve mis gibi bir uykuya hazır olun. Yayık ayranı gözenekleri temizlerken aynı zamanda küçültür. Bunun gibi basit uygulamalarla fazla para harcamadan hayalinizdeki cilde sahip olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git