Boşanmış Anne İle Kız Çocuk İlişkisi Nasıl Olmalı?

Boşanmış Anne İle Kız Çocuk İlişkisi Nasıl Olmalı?
22 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 251 kez okundu.

Boşanmış anne ile kız çocuk ilişkisi nasıl olmalı?Boşanmak, çocukların psikolojisini derinden etkiler. Bu etkiyi azaltmak ise ebeveynlerin elindedir. Sizin eşiniz ile olan sorununuz her ne kadar büyük olursa olsun bu sorunları çocuğunuza yansıtmamalı ve ona hissettirmemeye özen göstermelisiniz. Çocuğunuza asla bu konuda hiçbir yalan söylememeli her şeyi olduğu gibi anlatmalı ve eşiniz ile artık ayrı evlerde yaşayacağınızı sadece gerektiği zaman onun için bir araya geleceğinizi fakat her zaman babası ile de görüşebileceğini çocuğunuza anlayabileceği bir dille güzellikle anlatmalısınız.

Boşanmış anne ile kız çocuğu ilişkisi, önceden nasıl ise aynen devam etmelidir. Boşanma sonrasında her iki tarafta çocuğu aşırı şımartmamalı, ona pahalı hediyeler alarak ya da her istediğini yaparak vicdanını rahatlatmaya çalışmamalıdır. Bu durum çocuğunuzun daha çok bir şeylerin ters gittiğine kendini ikna etmesine ve psikolojisinin bozulmasına neden olur. Çocuğun babası ile görüşmesine en azından yasal süreçler çerçevesinde izin vermeli ve çocuğa babasını kötülememelisiniz.

Boşanmış çiftlerin yaptığı en büyük yanlışlardan birisi ise çocuklarının duygusal durumunu unutarak çocuğun yanında karşı tarafı suçlamaktır. Özellikle de özel günlerde, belirli zamanlarda çocuğunuz için eşiniz ile bir araya gelebilmeyi göze alabilmeli ve çocuğunuzun problemleri için ortak çözüm yolu üretebilecek olgunluğa erişmelisiniz. Boşandığınız kişinin sadece eşiniz olduğunu unutmamalı ve çocuğunuzun velayeti eşinizde kalmışsa bile onu görmeyi asla ihmal etmemelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git