Böğürtlen Çayının Faydaları Nelerdir ?

Böğürtlen Çayının Faydaları Nelerdir ?
7 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 231 kez okundu.

Böğürtlen çayının faydaları nelerdir ?Böğürtlen çoğu kişininde tahmin edebileceği gibi vitamin bakımından bolca zengin bir meyve çeşididir. İçerisinde bir çok vitamini barındıran böğürtlenin başlıca vitamin kaynakları A, B1, B3 ve B6 bunların yanında aynı zamanda C, E ve K vitaminleri yer almaktadır. Hal böyle olunca da böğürtlenin faydaları gittikçe zirvelere yerleşmektedir. Şimdi her evin vazgeçilmez devası olan böğürtlenin faydaları nelermiş onlara bir göz atalım.

Böğürtlen çayı içerisinde bulundurduğu vitaminler sayesinde şahane bir antioksidan özelliği taşır ve böylece vücudu dışarıdan gelebilecek her türlü kötü virüslerden korumayı sağlar. Günümüzde herkesin bolca yakalanmaktan korktuğu kanser sorunuyla böğürtlen birebir ilgilenmektedir. Vücudu kansere karşı oluşabilecek etmenlerden korumaya yardımcı olur. Aynı zamanda sadece kanserle kalmamakta ve vücudumuzda diğer oluşabilecek her türlü hastalıklara da yolları kapamaktadır.

Böğürtlen içerisinde bir takım lifler bulundurmaktadır. Bu lifler ise kişide bulunan bağışıklık sorunlarına birebir gelmektedir. Özellikle kişilerde oluşan ishal problemine böğürtlen çayı ile çare bula bilmektesiniz. Günde iki kez içmeniz bu sorunun düzelmesine büyük yardımcı olacaktır. Özellikle kış aylarında hastalığa yakalanmamak için elimizden gelen her şeyi yaparız. Fakat hastalık ne yapıp edip bizi bulur. Oysa ki bu durumlarda korkulacak bir durum yoktur. Çünkü düzenli kullanılan böğürtlen çayı sizi soğuk algınlığına karşı korumayı sağlayacaktır. Fakat bu sırada bu çayı tüketirken olayı abart mamanızı ve çayı dozunda bir şekilde kullanmanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git