Boğaz Pastilinin Zararları Nelerdir?

Boğaz Pastilinin Zararları Nelerdir?
18 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.200 kez okundu.

Boğaz pastilinin zararları nelerdir?Boğaz ağrısı ve enfeksiyonlar özellikle kış aylarında kişilere zor anlar yaşatır. Yutkunmada zorluk çekme ve acı hissi beraberinde yüksek ateşi de getirir. Her ne kadar tedbir alsak da kış mevsiminde en az bir kere boğaz ağrısına maruz kalıyoruz. Bu durumda da çeşitli ilaçlar imdadımıza yetişiyor. Bunlardan bir tanesi de boğaz pastilidir. Boğaz pestili, boğaz enfeksiyonlarında ağrıyı azaltmak ve yutkunmayı daha da kolaylaştırmak için etkili bir ilaçtır. Evde kendiniz doğal içerikli pastiller de yapabilirsiniz. İnternet de pek çok sağlık sitesinde bulunan doğal pestil yapımı tariflerinden faydalanabilir siniz. Tabi ki her şeyin olduğu gibi boğaz pastilinin de gereğinden fazla kullanımının zararlı etkileri vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:
• Boğaz pastili doktor önerisi dışında tüketildiğinde, yani fayda göreyim diye miktarı arttırdığınız da müshil ilacı almış gibi bağırsaklarda sorunla karşılaşabilirsiniz. Fazla kullanımı müshil etkisi yapmaktadır. Bu nedenle bağırsak sağlığınız için fazla kullanımdan kaçınmanızı öneriyoruz.
• Boğaz pestilleri diyabet hastaları için zararlı olabilmektedir. Bu nedenle diyabet hastaları kullanmadan önce doktora başvurmalıdır. Diyabet hastaları için özel olarak üretilmiş boğaz pastilleri bulunmaktadır. Doktorunuzdan öğrenerek aşırıya kaçmadan bunlardan kullanabilirsiniz.
• Boğaz pastilleri gereğinden fazla tüketildiğinde kilo alımını kolaylaştırır ve iştah açar. Kilo almak istemiyorsanız doktor veya eczacınızın önerisi dışına çıkmamaya dikkat etmelisiniz.
Küçük çocuklarda kullanmadan önce bir eczacı veya doktora danışmanız daha faydalı olacaktır. Boğaz enfeksiyonlarından korunmak için bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye özen gösterin. Sağlıklı ve yeterli beslenme alışkanlıkları kazanın. Çocuklarınız için de abur cubur sağlıksız atıştırmalıklar yerine sağlıklı ve besleyici özellikte yiyecekler hazırlayın. Güçlü bir bağışıklık sistemi ile enfeksiyonlara dur diyebilmeniz kolaylaşacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git