Beyaz Çayın Faydaları Nelerdir ?

Beyaz Çayın Faydaları Nelerdir ?
19 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 279 kez okundu.

Beyaz çayın faydaları nelerdir ? Beyaz Çayın Faydaları Nelerdir ? : Beyaz çay , siyah çayın ve yeşil çayın tohumu olan aynı bitkinin ( Camellia Sinensis) yapraklarının koparılmasından elde edilir . Siyah çay ve Yeşil çay’da toplanan yaprakların işlenme tekniği farklı olmaktadır . Beyaz çay ise hem yaprak toplama tekniği bakımıyla hem de yaprakların işlenmesi aşamasında ayrı yöntemler kullanılmaktadır . Beyaz çay için çay bitkisi henüz olgunlaşmadan toplanır ve açılmamış yaprakları toplanmış olur . Bu yapraklar beyaz ince tüylerle kaplıdır . Her ne kadar 3 farklı bitkinin karışımından elde edilse de tatları oldukça farklı olmaktadır . Beyaz çay , siyah ve yeşil çay gibi soldurma işlemi , fırınlama işlemi , kurutma işlemi ve fermantasyon işlemlerinden geçmediği için dem rengi de bir koyuluk yoktur yani renksiz görülmektedir .

Siyah çayın sert ve ağır tadı , yeşil çay da hafif ve hoş bir tat ile birlikte beyaz çay şifalı ve bitkisel hoş bir tada dönüşmektedir . Beyaz çay cilt sağlığı başta olmak üzere cildi yenileme ve tazelik hissiyle birlikte nemlendirme özelliğine sahiptir .Daha sıkı bir cilde sahip olmak için günlük 3 öğün ve 3 bardak tüketimi önerilmektedir . Cilt sağlığına önem verenler için vazgeçilmez haline gelmiştir

Beyaz Çay Neden Bu Kadar Önemli :

Yapılan bir çok bilimsel araştırma sonucunda ; Beyaz çayın özellikle kolajen yıkımında baskıcı bir rol oynadığı ve cilde esnek bir görünüm sağlamasında faydalı olmaktadır . Beyaz çayların diğer çaylara oranla antioksidan atma oranı daha fazla olmaktadır . Bu etkileri sebebiyle romatoit artrit ve diğer cilt vb bir çok hastalıklar da yaşanan şikayetlerin hafiflemesini sağlar . Beyaz çayın yağ yakma ve zayıflama üzerindeki etkisi büyüktür . Bağışıklık sistemini güçlendirirken , kansere karşı savaş açmaktadır . Tansiyon ve kolekstrolü iyi yönde etkileyerek düşürmektedir . İçerisin de C ve K vitaminleri bulunmaktadır . Virüs ve bakterilere karşı etkisi yeşil çaydan daha fazla olup griple savaşta bir numaralı formül olmaktadır .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git