Besin Alerjisine Ne İyi Gelir?

Besin Alerjisine Ne İyi Gelir?
18 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 249 kez okundu.

Alerji genel olarak gıdalardan ya da polen tanelerinden veya hayvanlardan ya da ev tozu gibi ve bunlar gibi birtakım sebeplerden dolayı oluşmaktadır. Alerji bir nevi bağışıklık sisteminde oluşan bir tehlike olarak adlandırılmaktadır. Fakat zararlı bir yanı yoktur sadece dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar vardır. Peki siz de besin alerjisine sahipseniz size neler iyi gelir hiç düşündünüz mü?

Özellikle içerisinde gıda boyaları içeren besinlerden ve bununla birlikte renklendiricileri aynı zamanda koku verici herhangi kimyasal madde içeren gıdalardan uzak durulması gerekmektedir. Daha çok besin alerjisi olan kişilerin doğal yöntemlerle elde edilmiş gıdalar tüketilmesi gerekir.

Mesela limon, maydanoz, portakal, greyfurt ya da kivi gibi içerisinde C ve E vitamini içeren besinler tüketmeliyiz. Aynı zamanda badem, fıstık türleri, ayçiçeği yağı, ceviz gibi zengin maddeler de bunlar içerisinde yer almaktadır. Bunlar içerisinde beta karoten adı verdiğimiz bağışıklık sistemini daha çok güçlendirici etkiye sahip olan vitaminlerdir. Bu vitaminler aynı zamanda vücudun içerisinde A vitaminine dönüşerek daha da ek yarar sağlamaktadır.

Herkese garip gelen ama aslında çok önemli bir etkisi olan uykunun etkisi besin alerjisinde çok ama çok iyi gelmektedir. Bu yüzden besin alerjisi yaşayan kişilerin düzenli bir şekilde uykularına dikkat etmeleri gerekmektedir. Böylece enerjilerinde ki düşüşe biraz da olsa engel olmuş olacaklar ve bu alerjiye karşı daha iyi bir savaş vermiş olacaklardır. Besin alerjisi yaşayan kişiler sürekli olarak toz içermeyen ortamlarda bulunmamaya özen göstermeli ve mümkün olduğunca bulunduğu ortama havalandırmaya dikkat etmelidir. Aynı zamanda güneşe çıkmadan önce vücutlarında muhakkak bir takım koruyucu önlemler almaları gerekmektedir. Diğer kişileri bakış kendilerine daha hassas davranmaları gereken bir durumdur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git