Banyo Öncesi Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Banyo Öncesi Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?
24 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 250 kez okundu.

Banyo öncesi cilt bakımı nasıl olmalıdır?Cildimiz, bizi yansıtan en önemli varlığımızdır. Cildimizin güzel görünebilmesi için sağlıklı ve bakımlı olması gerekmektedir. Bakımlı, temiz ve canlı bir cilt görünümü tüm kadınların hayalidir. Bu nedenle cilt bakımı oldukça önemlidir. Temiz ve canlı bir cilt için, cilt temizliğinin her gün, düzenli olarak yapılması önemlidir. Özellikle gece yapmadan önce cilt temizliği yapılmalı ve cildimizin gece nefes alması sağlanmalıdır. Uygun ürünlerle cildimizin her gün nemlendirilmesi ve fazla makyaja maruz bırakılmaması önerilmektedir. Gün içinde cildimize yapılan uygulamalar, makyaj, kir ve toz cildimizin taze görünümünü koruyamamasına neden olmaktadır. Bu nedenle cildimiz, düzenli olarak bakıma ihtiyaç duymaktadır.

Cildimize her gün yaptığımız bakımın yanında, banyo öncesi yaptığımız bakım da oldukça önemlidir. Banyo sırası ve öncesinde yapılan bakımlar, cilt gözenekleri açılacağı ve daha uygun bir hal alacağı için etkilidir. Bu nedenle rutin bakımınızın yanında, banyo öncesi ve sonrası bakımı da ihmal etmemelisiniz. Banyodan sonra nemlendirmek, yapacağınız en önemli uygulama olacaktır. Banyo öncesinde ise, sonrasında detaylı temizleme gerektiren maskeleri uygulayabilirsiniz. Maske her cilt sarkmalarınızı önleyecek hem de cildinizin derinlemesine temizlenmesini sağlayacaktır. Banyo sırasında gözenekleriniz tamamen açılacaktır. Bu nedenle sonrasında nemlendirici kullanmanız önerilmektedir.
Cildinizin yenilenmesini sağlamak için peeling yapmanız gerekmektedir. Böylece cildiniz hızlı yenilecek ve yaşamın sağladığı etkilerden kurtulacaktır. Peeling maskelerini banyodan önce yapabileceğiniz gibi, banyo sırasında peeling fırçası kullanmanız da mümkündür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git