Balık Yağının Cilde Faydaları

Balık Yağının Cilde Faydaları
23 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 234 kez okundu.

Balık yağının cilde faydaları.Balık yağının cilde faydalarını anlattığımda siz de şaşıracaksınız. O kadar çok faydası var ki hemen sizlere anlatmaya başlıyorum. İçinde bir çok mineral ve asit barındırması sayesinde cilde faydası çoktur. Cilt için gerekli olan omega 3 için değerli bir besin kaynağı olarak bilinir. Omega 3 en çok soğuk su balıklarında bulunmaktadır. Bu balıklar hangileridir. Hemen bahsedeyim.. levrek, lüfer, kılıç balığı , uskumru, ringa, tuna , ton balığı , somon balığı , kefal, alabalık, sardalye, mersin balığı bu balıklarda daha çok omega 3 bulunduğu için sofranızdan eksik etmeyin. Hafta da en az iki kere tüketmeye özen gösterin. Omega yağı sayesinde cildiniz daha pürüzsüz ve canlı bir görünüme sahip olur.

Ergelik döneminde meydana gelen baş belası sivilcelerin oluşumunu azaltır. Cildin nemli kalmasını sağlar bu sayede cildinizin kurumasını önlemiş olursunuz.
Düzenli kullanıldığında balık yağı cilde faydasını hemen göstermeye başlar.
Güneş yanığı oluşumlarını engellemesi ile bilinir. Çil ve leke gibi cilt sorunlarına da iyi gelmektedir.
Ciltteki iltihap problemlerini azaltır ve sağlıklı bir cilt yapısına kavuşmasını sağlar.
İçindeki asit ve mineraller sayesinde yaşlanmayı geciktirir. Hücrenin yenilenmesini sağlayarak güzelleşmenizi ve daha dinç kalmanıza yardımcı olur.
Cilt kanserine karşı korur.
Nasır oluşumunu engeller.
Balık yağını abartmadan belli dozda kullanmak her cilt tipine uygundur. Dilerseniz saçınızda da kullanabilirsiniz. Çok faydasını göreceksiniz.
Sizde mutlaka hafta iki üç kere balık yağından faydalanabilirsiniz. Güzel kalmanız dileğiyle hanımlar 🙂

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git