Bahar Yorgunluğu Nasıl Önlenir?

Bahar Yorgunluğu Nasıl Önlenir?
16 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 241 kez okundu.

Bahar yorgunluğu nasıl önlenir?Kışın kasvetli havasının son bulması ile birlikte bahar dönemine ülke olarak giriş yapmış bulunmaktayız. Yaz ayının yaklaşması güneşin kendini iyiden iyiye göstermesi ile birlikte doğa da olduğu gibi vücudumuzda da birçok değişim yaşanmakta.
Kış ayının bitmesi ve baharın gelişi ile birlikte vücutta bir ağırlık, yorgunluk söz konusu olabiliyor. Birçok insanın sıkça yaşadığı bu durum tıp dünyasında bahar yorgunluğu olarak tabir edilmekte. Baharın gelişi ile birlikte bir neşe ve mutluluk yaşanırken tüm bunlara ek olarak vücutta bir yorgunluk, ellerin kolların zor hareket ettirme ve sürekli bir uyku hali söz konusu olmakta. Tüm bunlarda kişiyi yorgun bırakarak baharın tadını çıkaramamasına sebep olmakta. Eğer sizinde böyle bir durumunuz var ise ve bu bahar yorgunluğunu üzerinizden atmak istiyor iseniz doğru yerdesiniz demektir. Baharın tüm yorgunluğunu atmak adına bu yazımızda sizlere önerilerde bulunacağız, bu öneriler sayesinde bahar yorgunluğuna veda ederek baharın tüm güzelliğini yaşayabilir, havanın hafif serinliğinde ki güneşli günlerine kendinizi bırakarak güzel günler geçirebilirsiniz. Bahar yorgunluğunu önlemek için;

1. Bol bol yemiz hava alın. Sabahın erken saatlerinde kısa yürüyüşler yapın. Öğle vakitlerinde hafif gölgenin olduğu bir alana oturarak ciğere temiz havayı soluyun. Akşamın hafif serin saatlerinde kısa yürüyüşler yapın. Doğaya kırlara ve piknik alanlarına giderek üzerinizde ki yorgunluğu atın.
2. Bol bol su için. Vücudun değişim yaşadığı bu dönemde en çok ihtiyacı olan şeylerden birisi sudur. Günlük olarak ortalama 3 litreye kadar su tüketin.
3. Kapalı alanlardan çıkın. Bunun yerine açık hava konserlerini, açık hava sinemalarını tercih edin.
4. Sigara kullanımına son verin. Sigara bünyenizde bir ağırlığa sebep olduğu için bahar yorgunluğunuzu arttıran bir durumdur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git