Bağırsak Gazını Doğal Yollarla Geçirmek Mümkün mü?

Bağırsak Gazını Doğal Yollarla Geçirmek Mümkün mü?
24 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 229 kez okundu.

Bağırsak gazını doğal yollarla geçirmek mümkün mü? Bağırsak gazı mide ve bağırsakların bir hareketidir ve kişiyi zor bir ana sokan ve aynı zamanda kişinin kendisini ağır ve şiş bir halde hissetmesini sağlayan bir gazdır. Bu gazı ise doğal yollarda geçirmek fazlasıyla mümkündür. İşte bu yollara biraz göz atalım…
Papatya birikmiş olan gazınız dan kurtulmanıza yardımcı olan gazı yok edici bir bitkidir. Bunun için yaklaşık 1 bardak kaynar kaynamış suyun içerisine 1 tatlı kaşığı papatyayı ekleyin. Üzerini temiz bir havluyla veya kapakla kapatarak çayın demlenmesini bekleyin. Son olarak demlenmiş çayı bir bardağa süzün ve içerisine tatlı bir hava versin diye az biraz bal ekleyin. Bu çay sayesinde sindiriminizi daha kolay olmuş olacaktır.
Zencefil çayı vücudun gazdan dolayı oluşturmuş olduğu şişkinliği yok eden adeta şifa verici bir bitkidir. Bunun için 1 bardak kaynak suyun içerisine 1 parça taze zencefili (doğradıktan sonra) ekleyin. Ateşi biraz kısıp kaynamasını bekleyin. Kaynamış olan içeceğinize yarım limon suyu ve 1 yemek kaşığı bal ekleyin ve güzelce karıştırın. Çayınız ılık bir hal aldıktan sonra için. Bu çayı günde 3 kereden fazla tüketmeyin.
Nane çayı birçok şeye fayda sağladığı gibi bağırsakta oluşmuş olan gazada çok iyi gelmektedir. Bu çayı hazırlamak için, 1 bardak kadar suyu iyice kaynattıktan sonra üzerine 2 yemek kaşığı taze nane ekleyelim. Son kez 3-4 dakika daha kaynatıp suyunu güzelce süzelim.
Bir başka yöntem ise kimyon ile yapılan yöntemdir. Bunun için bir bardak kaynamış suyun içerisine 1 yemek kaşığı kimyonu ekleyelim. Biraz demlenmesini bekledikten sonra bir bardağa güzelce süzelim ve içmeye başlayalım. Eğer ki daha etkili bir sonuç elde etmek istiyorsak içerisine biraz rezene ekleyip güzelce karıştırarak içelim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git