Bağırsak Gazı Belirtileri Nelerdir?

Bağırsak Gazı Belirtileri Nelerdir?
24 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 232 kez okundu.

Bağırsak gazı belirtileri nelerdir? Bağırsak gazı, sizde ara sıra görülen bir durum şeklinde oluşuyor ise bu durumdan korkmanıza gerek yoktur. Çünkü bugün insanlarda günlük bakıldığı zaman yaklaşık 10 ile 20 arası gaz çıkarımı doğru olarak denk gelmektedir . Fakat olur da bağırsak gazı sizde sık bir hal almaya, yani sürekli gerçekleşmeye sebebiyet veriyorsa bu sizin için korku temsil temsil etmektedir. Peki bağırsak gazının belirtileri nelerdir?

Bağırsak gazının en büyük belirtisi karın kısmında şişkinlik hali oluşturmasıdır. Herkesin çok rahat bir şekilde farkına varabileceği bir durumdur. Karnınıza dokunduğunuzda da bile çok şişkin bir tabakayla karşı karşıya kalmış olursunuz.

Bir değer bağırsak gazı belirtisi ise karın tarafında sürekli olarak ağrıların oluşması ve bunların bir süre sonra kramp şeklinde dönüşmesidir. Bu durumda sürekli olarak rahat hareket edemeyecek bir durumu teşkil ettirdiğinden çok rahat bir şekilde fark etmiş olacaksınız.
Gerek istemli olarak gerekse istemsiz olarak geğirme şeklinde ya da yellenme gibi durumlarda gaz çıkarırsanız bağırsak gazının belirtilerinden şüphe edebilirsiniz.

Sanki bir şey midenizin içinde büyümüyor gibi hissedersiniz. İşte bu durum yani bu durum aslında gazın oluşturmuş olduğu bir düğümdür ve sizi gün boyu hiç rahat bırakmaz.

Süt içmek sağlık açısından çok büyük önem teşkil etmektedir. Fakat fazla miktarda tüketildiği zaman gaz oluşmasına mail vermektedir. Aynı zamanda fasulye. lahana ve hububat gibi yiyecekler içerisinde bulundurduğu rafinoz miktarından dolayı da gaz oluşturmasına neden vermektedir.

Fazla miktarda soğan yediniz yada çok fazla miktarda armut mu tükettiniz? İşte bunların içerisinde bulunan gruptan dolayı, sizin bir süre sonra sebepsiz yere gaz çıkarmanıza yada çıkarmamanıza neden olacaktır yada karnınızda şiddetli bir şekilde ağrı yaratarak bağırsak gazı belirtilerini ortaya çıkarılmış olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git