At Kestanesinin Faydaları Nelerdir?

At Kestanesinin Faydaları Nelerdir?
15 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 263 kez okundu.

At kestanesinin faydaları nelerdir?Saymakla bitmeyecek sayısız faydası olan at kestanesinin faydalarından bahsedelim mi? Gelin birlikte nerede nasıl kullanmalı öğrenelim.

  • Ciltteki kırışıklıklara çok iyi geldiği bilindiği için çoğu kremin ana maddesi olarak kullanılır.
  • Gözeneklerin kapanmasına yardımcı olur ve damarları büzüştürmeye yarar. Bu da cildin daha gergin durmasına yardımcı olur yaşlanmayı geciktirir ve daha sağlıklı bir görünüme yardımcı olur.
  • Aynı zamanda botox etkisi yaratır.
  • Gözaltı şişkinliklerinin azalmasına yardımcı olur. Güneş lekelerinin gitmesine yardımcı olur.
  • Bacalarda sıklıkla görülen varisleri düzenler ve ağrıların azalmasına yardımcı olur. İltihabın gitmesine yardımcı olur.
  • Basur sorunu olan kişilere de damar esnekliğini arttırıp rahatlamasına yardımcı olup kişiyi rahatlatır.
  • Safra kesesi hastalık sorunu yaşıyorsanız at kesanesinin faydasınından yararlanabilirsiniz. Sindirim sistemi problemi olan kişilere de çok iyi geldiği bilinmektedir. Ateş düşürücü özelliği sayesinde ilaçların içinde de yer alır. Öksürük kesici gibi faydalarından da bahsetmek mümkündür.

En çok sorulan sorulardan bir tanesi de at kestanesi ne şekilde kullanılmalıdır. İki şekilde kullanmak mümkündür. At kestanesi dilerseniz kapsül olarak çayın içine
katılarak ya da dıştan kompres halinde uygulamalar yapılarak kullanılması mümkündür. Hamilelikte ve emzirme döneminde kullanılmamalıdır. Kaşıntı ve bulantı gibi yan etkisi vardır. Doğada ki bu eşsiz bitkilerden doğru yararlanıldığında bir çok faydası olduğunu biliyoruz. Sizde dikkatli bir şekilde ve usüle göre kullandığınızda hemen faydalarını göreceksiniz. Peki size nasıl yararı oldu denediniz mi hanımlar 🙂 ?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git