Aşırı Terlemeyi Önleyen Doğal Yöntemler

Aşırı Terlemeyi Önleyen Doğal Yöntemler
23 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 247 kez okundu.

Aşırı terlemeyi önleyen doğal yöntemler. Gerek yaz sıcakları gerek ise ter bezlerinin fazla çalışması aşırı terlemeye yol açabilir. Aşırı terleme genel olarak insanı rahatsız eden bir durumdur ve bu durum gayet normaldir. Yani aşırı terleme yaşayan bir insanın rahatsız olması oldukça normal karşılanmalıdır. Peki, bu durumu önleyebilecek bazı doğal yöntemler var mıdır? diye gelen bir soruya tabii ki vardır diye cevap verilebilir.
Öncelikle bu durum bazı dönemlerde gerçekleşiyor ise stres kaynaklı olabilir. Bu duruma dikkat etmeniz de fayda olacaktır. Ancak sürekli olarak terleme ve bu terlemenin aşırı olması, genel olarak bakıldığında hastalık derecesinde olabilir. Doğal çözümlerin başında ise giydiğiniz giysilere gösterdiğiniz özen gelmektedir.

Özellikle giymeniz gereken ince ve pamuklu olan kumaştaki giysiler olmalıdır. Bu konuya özen gösterenlerin yaptığı bir yanlış da deodorant kullanımıdır. Deodorant kullanımı günün geceye yakın saatlerinde daha fazla işe yaramaktadır. Dar olarak giysi giymemeye de özen göstermeniz bir çözüm olabilir. Tabii ki böyle bir durumda beslenme alışkanlıklarınız da önem taşımaktadır. Özellikle yaz aylarında yediğiniz baharatlı yiyeceklerin dönüşü size kötü kokulu ter olarak olacaktır. Bu konuda faydalanabileceğiniz bir de bitkiler olabilir. Özellikle ada çayı tüketimi bir hayli işe yarayacaktır. Elma sirkesi de işe yarayan diğer çözümler arasındadır.
Genel olarak bakıldığı zaman aşırı terleme sorununuz eğer ki geçmiyor ise bu durumda doktora başvurmanız ve ter bezlerinize baktırmanızda da fayda olacaktır. Bir de kilo kontrolünün yapılması gerekir. Fazla kilo sebebi ile de aşırı derecede terliyor olabilirsiniz. Biraz kilo vermek için diyetisyen ile görüşmeniz size faydalı olacaktır. Bu bağlamda botoks yaptırmanız da bir çözümdür. Ancak doğal çözüm kesinlikle kilonuza dikkat etmek ve baharatlı yiyeceklerden uzak durmanız olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git