Alkolün Vücuda Verdiği Zararlar Nelerdir?

Alkolün Vücuda Verdiği Zararlar Nelerdir?
21 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 236 kez okundu.

Alkolün vücuda verdiği zararlar nelerdir? Alkol hem tüketilen kişilere ciddi zararlar vermekte hemde kişinin çevresinde bulanan insanlara rahatsızlık yaratan bir ortam oluşturmaktadır. Alkol sürekli olarak tüketildiği zaman hareketlerde aksamalara ve karar verme sıralarında sorunlar yaşanması gibi ciddi problemlere sebep olmaktadır. Peki başka sorunlar nelerdir onlara bir göz atalım…

Alkol tüketildiği ilk onda uyku hissi vermektedir. Fakat öyle bir durum yaratır ki, uyku esnasında sizi en ufak bir şeyde bile uyandırarak uykunuzu bölmeye sebebiyet verir. Buda doğal olarak gün içerisinde uykusuz kalmanız anlamını içermektedir.

Alkol aynı zamanda vücudumuzun önemli bir parçası olan gözlerimize de ciddi problemler yaratmaktadır. Bu problemleri kısaca körlük olarak nitelendirebiliriz. Alkol tüketen kadınların adet dönemlerinde düzensizlikler yaşamasına neden olurken, erkeklerde ise sertleşme yaşanmasına sebebiyet vermektedir. Aynı zamanda hamile kadınların tüketmesi sonucunda ise bebeklerde fiziksel bozuklukların oluşması mümkündür.

Alkol alan kişi soğuk bir ortamda bulunsa bile kendisini sanki sıcak bir ortamda gibi hisseder. Yani vücudunda sıcaklık hissi hisseder. Bu durum aslında vücudunda ısı kaybı yaşadığını göstermektedir. Aynı zamanda başta ağrı yaratan alkol gün boyu bizi huzursuz etmeyi başarırken aynı zamanda ağızda kuruluk oluşmasını da sağlar. Bu kuruluk ise vücutta su kaybı yaşandığının bir belirtisidir.

Eğer ki alkol alan kişi aynı zamanda uyuşturucu da kullanan bir birey ise bunların ikisi birleşerek dahada iki kat büyüklükte bir zarar oluşturmaktadır. Vücudumuzun en önemli kısmı kalptir ve tüketilen alkol kişilerde kalp yetmezliği oluşmasına sebep olmaktadır. Alkol özellikle yaralanma sırasında kanın pıhtılaşmasını önlemektedir. Bu pıhtılaşmayı önlemek ise vücudun kan kaybetmesine sebep olmaktadır. Aynı zamanda alkol midemize ve yemek borumuza ciddi zararlar vermektedir. Bu zararlar ise Gastrit veya ülser gibi olaylara sebep olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git