Ağız Kokmasına Karşı Çözüm Önerileri

Ağız Kokmasına Karşı Çözüm Önerileri
24 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 236 kez okundu.

Ağız kokmasına karşı çözüm önerileri. Ağız kokusu hepimizin son derece rahatsız olduğu ve özellikle çevremizdeki insanların yanında kendimizi kötü hissetmemizi sağlayan bir kokudur. Bu kokudan kurtulmak ise bir o kadar kolaydır. Gelin bunların çözüm yolu neymiş biraz onlara göz atalım… Bu çözüm önerilerinin en başında diş fırçalamak gelmektedir. Her gün en az bir kez olmak koşulu ile yemekten sonra dişler fırçalanmalıdır. Diş fırçası daha çok yumuşak kıllı olacak şekilde tercih edilmelidir ve bununla birlikte bu fırçayı her üç ayda bir değiştirmek gerekmektedir. Aynı zamanda dişler diş ipiyle temizlenmelidir. Aynı zamanda sürekli olmasa bile ara ara dilin fırçalanıp temizlenmesi bu durumdan kurtulmak için gerekli bir yöntemdir.

Yeşil çayın içerisinde yer alan şeyler oluşmuş olan bazı bakterilerin ölmesine yardımcı olmaktadır. Bu yüzden tüketilen yeşil çay ağız kokusunun giderilmesinde büyük önem taşır.
Ağız kokusundan kurtulmanın en güzel ve etkili yöntemlerden birisi ise bol miktarda su tüketimi yapmaktır. Çünkü su her daim ağzın içerisini nemli tutmayı sağladığı için oluşabilecek koku probleminin de önünü bir o kadar kesmeyi başarmaktadır. Aynı zamanda ara sıra suyun içerisine az miktarda limon sıkıp gargara yapabilirsiniz. Buda kokuyu gidermedeki en güzel çözüm yollarından birisidir.

Özellikle bu koku sigara içen kişilerde fazlasıyla görülmektedir. Bu sebepten dolayı sigara içen birisi iseniz ve bu durumdan şikayetçiyseniz en kısa sürede sigarayı bırakmalısınız.

Tuzlu su sadece burnun açılmasına yardımcı olmamaktadır. Aynı zamanda ağız kokusu yaşayan kişilere de çok iyi geldiği bilinmektedir. Bu sebepten dolayı eğer ki bu durumdan faydalanmak istiyorsanız tuzlu su ile ağzınıza gargara yapabilirsiniz veya evinizde varsa karbonatlı su ile de ağzınıza gargara yaparak bu kokudan kurtulmayı başarabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git