35 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

35 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?
5 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 251 kez okundu.

35 yaş cilt bakımı nasıl olmalıdır? 35 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır ? : Eğer yaşınız 35 ‘ e yaklaştı ise ve panik yaşıyor cilt sağlığınızı nasıl koruyabileceğinizi bilemiyorsanız işte tüm püf noktaları bu satırlar arasında yer almaktadır . Herkesin bildiği üzere 35 yaş yolun yarısı denilse de ileri de kötü ve zor durumlar yaşamamak için cilt sağlığınıza önem vermeniz gerektiğini belirtmek istiyoruz . Araştırmalara göre erken yaşta ve önceden önlem alan cilt sağlığına ve cilt bakımına dikkat eden bireylerin ömrünün uzadığı tespit edilmektedir . Cildimizin altında kolajen yapısı bulunmaktadır bu yapı esnek olması sebebiyle krem ve ilaçların emilimini sağlayarak cildin daha genç ve sıkı görünmesine yardımcı olur .

Bayanlar malesef ki erkeklere göre pek fazla şanslı sayılmamaktadır . Bayanların vücudundaki yağ oranının fazla olması sebebiyle ileri ki yaşlar da yağ azalması yaşadıkların da ciltlerin de büyük bir sorun haline gelmektedir . Bu sebeple bayanlar cilt bakımına daha fazla önem vermektedir . Ciltte oluşan kırışıklıklar ; Kirli hava ve sigara başta olmak üzere güneş yanıkları da etkilemektedir . Bu nedenle hafta da 2 – 3 kez cilt temizliğine önem verilmeli ve losyonlarla temizliği sağlanmalıdır .

35 Yaş Cilt Bakımı Püf Noktaları : Yaş ilerledikçe göz altında oluşan göz altı çökmesi ve ince çizgileri gidermek için kırışıklık kremleri kullanılmalı ve bunun yanı sıra çeşitli sıkılaştırıcı maskeler uygulanmalıdır . Alkol ve sigara kullanımı azaltılarak hatta kesilerek cilt ömrü uzatılabilir . Makyaj daha hafif ve daha az kimyasal kullanımına önem verilmelidir . Fondöten yerine kapatıcı ve cilt maskeleri uygulanmalıdır çünkü : fondöten cildi tamamen kapayarak cildin nefes almasını önlemektedir . Uyku düzeni de önemli olup en az 8 saat uyumaya özen gösterilmelidir .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git