Tarçın Çayının Faydaları Nelerdir ?

Tarçın Çayının Faydaları Nelerdir ?
30 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 239 kez okundu.

Tarçın çayının faydaları nelerdir ? Tarçının 100’den fazla çeşidi vardır. Fakat en yaygın kullanılan tarçın türü Çin tarçını ve Seylan tarçınıdır. Tatları ve kokuları birbirine oldukça yakın olan bu tarçınlardan Seylan tarçını, daha rafinedir ve bu nedenle de pahalıdır. En eski ve geleneksel baharatlar arsında yer alan tarçın, pek çok hastalığın tedavisinde de kullanılır. Özellikle de sindirim problemlerinde, ishal öncesi ve sonrası yaşanan karın ağrılarının iyileştirilmesinde tarçın çayı sık sık kullanılır.

Tarçın çayı, aynı zamanda dolaşımı hızlandırır ve kan şekerini düzenler. Grip ve soğuk algınlığı tedavisinde tarçın çayı tercih etmek hastalığın çabuk atlatılmasına yardımcı olur. Tarçın çayı, sadece hastalıkların iyileştirilmesinde ve ağrıların hafifletilmesinde değil fazla kiloların vücuttan atılmasına da yardımcı olur. Mide kramplarına iyi gelir ve mide hastalıklarının geçirilmesinde tarçın çayı oldukça etkilidir. Antibakteriyel özelliği sayesinde hastalıklardan korunmanıza yardımcı olur ve vücut direncinizin artmasını sağlar.

Tarçının vücut sağlığı için pek çok faydası bulunur. Tarçın, vücut ısısını dengeler, diş ve kemik sağlığının korunmasında da oldukça etkilidir. Kansızlık sorunu yaşayanlara tarçın çayının tavsiye edilmesi de tarçının hemoglobini yükseltici etkisi bulunmasından kaynaklanır. Aynı zamanda tarçın içeriğinde bol lif barındırdığı için kalın bağırsak kanseri oluşumu riskini de azaltır. Tarçının aynı zamanda obeziteyi engellediği ve kilo vermeyi kolaylaştırdığı tespit edildi. Ayrıca tarçın, kan şekerinin düzenlenmesine de yardımcı olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
istanbul escort-