Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

Su İçmenin Faydaları Nelerdir?
13 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 232 kez okundu.

Su içmenin faydaları nelerdir?Su içmek, insan hayatı için hayati önem taşır. İnsanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için gün içinde yeteri kadar su içmesi gerekir. Normal bir insanın günde en az 2,5- 3 litre su tüketmesi gerekir. Az su içen kişilerde yorgunluk, dikkat eksikliği ve hafıza bozuklukları meydana gelir. Su, vücuttaki tüm organların düzenli ve eksiksiz çalışmasına yardım eder. Su, vücutta taşıyıcı özelliğe sahiptir ve bu özelliği sayesinde hücrelere besin ve oksijen taşır. Zararlı atıkların vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Böbreklerin temizlenmesine yardımcı olurken, su zayıflamak isteyenlere de yardım eder. Gün içinde yeteri kadar su tüketildiğinde cildiniz daha yumuşak, parlak, daha sağlıklı ve pürüzsüz görünür. Vücudumuzdaki her organın çalışması için su gereklidir. Su, kan basıncını kontrol ederek elektrolitlerin de dengelenmesini sağlar. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi için de su gerekir. Bol su içen bir kişi diğerlerine göre her zaman daha zinde ve dinç olur. Aynı zamanda su, emziren kadınlarda süt üretimine yardımcı olur.

Sağlıklı bir erkeğin vücut ağırlığının yüzde 60’ı, kadınlarda ise yüzde 50’si sudan oluşur. Bu nedenle vücudumuzdaki organların fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için su hayati önem taşır. Bol su içen kişilerin eklemlerindeki kayganlık daha çok olacağı için ilerleyen yaşlarda eklemler arasında sıvı tükenmesinden kaynaklanan sorunlar ile karşılaşmazlar. Su tüketimi azaldıkça, kilo almak kolaylaşır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
istanbul escort-