Safran Çayının Faydaları Nelerdir ?

Safran Çayının Faydaları Nelerdir ?
3 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 250 kez okundu.

Safran çayının faydaları nelerdir ?Safran çok uzun ömürlü ve dayanıklı bir bitkidir. Safran birkisi, daha çok yağışlı ve ılıman bir iklimi sever. Sarı, turuncu bölümleri bulunan bu bitkinin yaprakları ise, mavi ve mordur. Safran, sonbahar döneminde açar. Safran bitkisinin en çok yetiştirildiği bölgeler ise, İspanya, İran, Fransa ve Çin’dir. Dünyanın en pahalı baharatı olarak da bilinir. Her çiçek 3 iplik halindedir ve 1 kilo safran için 20.000 safran bitkisi gerekir. Bu nedenle tarımı oldukça zahmetli bir bitkidir.

Safran bitkisi, hafif ve orta dereceli depresyon tedavisinde de oldukça etkilidir. Aynı zamanda safran, kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur. Safran, kanser tedavisinde de kullanılır. Göz sağlığının korunmasına yardımcı olur. Safran çayı aynı zamanda sedef hastalığının tedavisinde de kullanılır. Aynı zamanda enfeksiyon önleyici özellği olduğundan hastalıklara karşı direncinizi arttırır. Antioksidan özelliği sayesinde kan basıncını düşürerek kalbin zorlanmasını önler. Bu sayede kalp ve damar sağlığının korunmasında etkin rol oynar.

Gebelik ve emzirme gibi hassas dönemlerde kadınların safran çayı içmemesi öneriliyor. Çünkü bazı kadınlarda safran çayı içmek hamilelik döneminde rahim kanamalarına neden olduğu tespit edidi. Sürekli depresyon ilacı kullananların safran çayı içmeye başlamadan önce doktoruna danışması gerekir. Safran, pek çok hastalığın tedavisinde alternatif tıp olarak kullanılıyor. Bu çayı, çocuklar ve hamile kadınlar doktor kontrolünde almalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
istanbul escort-