Rezene Çayı Neye İyi Gelir ?

Rezene Çayı Neye İyi Gelir ?
3 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 233 kez okundu.

Rezene çayı neye iyi gelir ?Taze rezene bitkisi şekli ve tadı itibari ile dereotuna benzer. Türk mutfağına ve Pakistan , Hint mutfaklarına ve daha birçok mutfağa misafir olmuştur. Rezenenin tohumundan çayı, bitkisinden yemekleri rengiyle, lezzetiyle ve saymakla bitmeyecek faydalarıyla sofralarımızı şenlendirmektedir.

Rezene çayının faydalarından bahsetmeye başlamadan önce halk arasında rezenenin en çok bilinen faydası olan hazımsızığa yardımı dışında bir özelliğini belirtmek gerekir. Rezene çayına batırılan pamuk ile gözlere 15 dk masaj yaparak uygulanması gözlere uygulanması, gözlerdeki şişlikleri yok eder. Bunun dışında rezene çayının faydası hazımsızlık ve mide rahatsızlıklarıdır. Gaz birikmesi, mide ağrısı, hazımsızlık için çayının demlenip içilmesi gerekir.

Kış aylarında meydana gelen halsizlikte, durgunlukta, soğuk algınlığında ve gripte içindeki mineraller sayesinde size fayda sağlar. Rezene çayı mide ülseri açısından oldukça faydalıdır. Kişinin açlık hissini azaltarak midede oluşan ve hastalığa sebep olan bakterilerle savaşarak tokluk hissi yaratır. Emziren annelere rezene çayını içmeleri tavsiye olunmuştur. Bu doğru bilimsel olarak açıklanmamıştır fakat tüketilmesi herhangi bir şikayet doğurmamaıştır.

Rezenenin önemli faydalarından biri olarak enfeksiyonlara karşı verdiği savaştır. Ateş düşürücü etkisiyle enfeksiyonlarla savaşarak vücudun direncini artırır. Rezene çayının günde iki bardaktüketilmesi regl dönemlerinde oluşacak ağrılarını hafifletir ve regl dönemine bağlı olan gerginlikleri azaltır. Fakat tüm bu bahsedilenler dışında ayrı olarak ilaç kullanılıyorsa rezene çayı kullanmadan önce doktorunuza başvurunuz. Çünkü her bitkinin fazlasının zararı olabileceği gibi yan etkileri de vardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
istanbul escort-