Portakalın Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Portakalın Sağlığa Faydaları Nelerdir?
9 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 240 kez okundu.

Portakalın sağlığa faydaları nelerdir? İçerisinde bol miktarda C vitamini barındıran portakal adeta mucizevi bir meyvedir. Sadece C vitamini barındırmakla kalmaz aynı zamanda A, B, D ve E vitaminlerini de bünyesinde barındırır. Aynı zamanda demir ve bakır gibi elementleri de içerisinde bulundurmaktadır. Özellikle C vitaminin sayesinde bağışıklık sisteminde güçlenmeler sağlamaktadır. Böylece kişileri etrafında bulunan hemen hemen her hastalığa karşı korumayı sağlamaktadır.

  • Portakal içerisinde bol miktarda potasyum bulundurmaktadır. Bu potasyum miktarı ise kalbin korunmasında faydalar sağlamaktadır. Aynı zamanda böbrek rahatsızlığı çeken kişilere karşı şiddetle tavsiye edilmektedir ve böbrek hastalıklarına karşı insanları koruyucu bir görev üstlenmektedir.
  • Sindirim sistemini baş yardımcılarından birisi portakaldır diyebiliriz. Portakal sindirim sisteminde düzenleyici bir rol oynamaktadır. Özellikle kabızlık gibi ciddi problemlerin çözücü bir yöntemidir bu meyve.
  • Mide kanserinden meme kanserine oradan da akciğer kanserine kadar bütün kanser türlerine karşı portakal koruyucu bir görev oluşturmaktadır.
  • Özellikle yüksek tansiyon sorunu yaşayan kişilerde tansiyon düşürücü bir rol oynamaktadır.
  • Portakal içerisinde bulundurduğu B9 ve aynı zamanda folik asit sayesinde çocukların şiddetle yemesi tavsiye edilen bir besindir. Çünkü bu saydıklarımız sayesinde portakal beyin gelişmesine katkı sağlamaktadır. Özellikle küçük yaşlardaki çocukların düzenli tüketim sonucunda daha zeki oldukları görülmektedir.
  • Özellikle yorgun kişilerin günde bir adet portakal yiyerek daha dinç bir hal olması gerektiği söylenir. Portakal kişinin üzerinde yorgunluğu alarak onlara enerjilerini geri vermektedir.
  • Her gün sadece bir adet portakal tükettiğiniz taktirde vücudunuzda bulunan hastalıklardan ve kısacası bakterilerden korunmuş olursunuz.
  • Aynı zamanda portakal genç yaşlı demeden yediden yetmişe herkesin tüketmesi gereken olmazsa olmaz bir meyvedir. İçerisinde bulundurduğu vitaminler sayesinde gözlerimizden tutun kalbimize kadar vücudumuzun her bölmesini ayrı ayrı bir koruyucu özellik gösterir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
istanbul escort-