Öksürüğe İyi Gelen Bitki Çayları

Öksürüğe İyi Gelen Bitki Çayları
10 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 237 kez okundu.

Öksürüğe iyi gelen bitki çayları. Sıcak içecekler, boğazı yumuşattığı için genel anlamda öksürüğe iyi gelir. Özellikle de kış aylarında yaşanan öksürük sorununu önlemek için sıcak içeceklerin tüketilmesi önerilir. Soğuk algınlığı sırasında nedeni ile meydana gelen öksürüğü önlemek için hem vücudunuzun direncini arttıracak hem de öksürüğünüzün azaltılmasına yardımcı olacak zencefil, adaçayı ve nane çayı gibi bitki çaylarını bolca tüketebilirsiniz.

Grip ve nezle nedeni ile meydana gelen öksürüğün önüne geçmek için günde 3 bardak yemeklerden sonra zencefil çayı içebilirsiniz. Geneksen olarak halk arasında nane limon olarak da bilinen nane çayını limon ile harmanlayarak daha etkili hale getirebilirsiniz. Bu karışımın etkisini daha da arttırmak için karışımın içine eşit miktarda civan perçemi de ekleyebilir ve vücudunuzun direncinin arttırılmasına katkıda bulunabilirsiniz. Hazırladığınız bitki çaylarının öksürüğü azaltmasındaki etkisini arttırmak için içine bir miktar bal da ekleyebilirsiniz.

Yeşil çay da vücudun direncini arttırır ve vücudun toksinlerden arındırılmasına yardımcı olur. Bunun yanında tarçın çayı da sağuk algınlığı ve gribin geçirilmesinde oldukça faydalıdır. Kuru öksürük, genellikle göğüs bölgesinde de ağrılara neden olabilir. Bu ağrıların azaltılmasına yardımcı olacak birkaç tane okaliptüs bitkisinin yaprağını kaynamış suya atarak buharını soluyabilirsiniz. Antibakteriyel özelliği bulunan nanenin yaprağı ile yapılan bitki çayı ile de öksürüğün geçirilmesine yardımcı olabilirsiniz. Boğazda meydana gelen tahrişi önlemek için meyak kökü çayını da tercih edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
istanbul escort-