Okaliptüs Çayının Faydaları Nelerdir ?

Okaliptüs Çayının Faydaları Nelerdir ?
10 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 241 kez okundu.

Okaliptüs çayının faydaları nelerdir ?Okaliptüs ağacı, Avustralyalı ateş ağacı ve mavi sakız ağacı isimleriyle de bilinen çok uzun yıllar önce keşfedilmiş çok faydalı ve çok önemli bir bitki türüdür. Okaliptüs bitkisi bu ağacın yapraklarından elde edilmektedir. Yapraklarında bulunan aromatik yağlar ve etken maddeler ile vücudumuz ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmemiz için çok faydalı hale gelmektedir. Antiseptik, antiviral ve balgam söktürücü özellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

• Yapraklarında bulunan aromatik yağlar sayesinde grip ve soğuk algınlığı vakalarında sizi rahatlatıcı etki gösterir. Gribi ve soğuk algınlığını daha kolay atlatmanıza yardımcı olur.
• Rahatlatıcı ve iç açıcı koku aroması ile stresi azaltıcı etkisi olduğu bilinmektedir. Düzenli olarak içilen okaliptüs çayının stres hormonlarını yatıştırıcı etkisi olduğu araştırmalar sonucu elde edilmiş önemli bir bulgudur.
• Kan şekerini dengeleyici özelliği vardır. İnsülin direncinin dengelenmesinde çok etkilidir. Bu özelliği ile diyet yaptığınız dönemlerde okaliptüs çayı tüketmek daha geç acıkmanıza katkı sağlayacak ve size zayıflamanız noktasında yardımcı olacaktır.
• Bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi vardır. Bağışıklık sistemini mikrop ve bakterilere karşı daha dirençli hale getirerek hastalıklara karşı vücudu korur ve güçlendirir. Daha sağlıklı bir bağışıklık sistemine sahip olmanıza katkı sağlar.
• Çok etkili ve çok güçlü bir antioksidandır. Güçlü yapısı ile hücre onarımını ve yenilenmesini tetikler. Daha sağlıklı ve genç görünümlü bir cilt yapısına sahip olmanıza yardımcı olur.
• Düzenli olarak içildiğinde saç derisi ve saç sağlığı için de çok faydalı olduğu bilinmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
istanbul escort-