Maydanoz Çayının Faydaları Nelerdir ?

Maydanoz Çayının Faydaları Nelerdir ?
29 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 230 kez okundu.

Maydanoz çayının faydaları nelerdir ?Maydanoz çayının en iyi bilinen etkisi selülitler üzerinedir. Özellikle içine limon da katılarak hazırlanan maydanoz, yağ yakımını hızlandırarak selülitlerin giderilmesine yardımcı olur. Bu çay aynı şekilde karaciğerde oluşan yağlanmalar başta olmak üzere iç organların çevresinde oluşan yağları da giderir. Maydanoz çayının cilde çok iyi geldiği de bilinen bir gerçektir. Bunun için düzenli bir şekilde tüketilmesi gerekir. Yaklaşık üç hafta boyunca günde bir bardak içildiği takdirde, cildin yağlanmasını azaltır.

Siyah noktaların azalmasına ve gözeneklerinizin açılmasına fırsat sağlar. Bu da daha pürüzsüz ve daha canlı bir cilt görünümüne öncülük eder. Maydanoz çayı diyet listelerinde de sık sık yer alır. Metabolizmanın hızlanmasını sağladığı için diyetlere ek olarak tüketilir. Özellikle sabahları ve aç karnına içilmesi tavsiye edilir. Yeşil çay ile dönüşümlü olarak içilebilir. İçine kabak suyu eklenmesi de tavsiye edilir.

Gece saatlerinde içildiğinde ise dinginlik vermesi ve rahat bir uyku uyumanızı sağladığı için tercih edilir. Bu amaçla kullanıldığı zaman, papatya çayı ile karıştırılabilir. Maydanoz çayının çok iyi geldiği bir başka konu ise hemoroid yani basur problemleridir. Basur için bir çok bitkisel çayın iyi geldiği bilinir. Maydanoz çayı da bunlardan biridir. İçine kayısı çayı ve keten tohumu katıldığı zaman etkisi artacaktır. Sindirim sistemini hızlandırdığı ve tuvalet sıklığını düzenlediği bilinen maydanoz, kabızlığa karşı da iyi bir seçenektir. Bu sorun için haftada 2- 3 kez bir bardak içilmesi yeterlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
istanbul escort-