Lavanta Çayının Faydaları Nelerdir ?

Lavanta Çayının Faydaları Nelerdir ?
30 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 291 kez okundu.

Lavanta çayının faydaları nelerdir ?“Lavanta Çayının Faydaları”nın sayısız olduğu söylenmektedir. Tansiyon hastalarında, kalp rahatsızlıklarında, gribal hastalıklarda, psikolojik rahatsızlıklarda, vs… kullanılmaktadır.

Lavanta çayını antidepresan olarak kullanılmaktadır. Depresyonda yardımcı etkisi olduğu söylenmektedir.Düzenli olarak lavanta kullanımı; uykusuzluk, üzüntü, halsizlik gibi belirtilerini azaltmaktadır. Stres giderici etkisi bulunmaktadır. Lavanta çayı içildiği taktirde, sinirlerin yatıştırılmasını sağlar. Uykusuzluk ile birlikte gelen halsizliğe etki etmektedir. Lavanta çaylarının yaydığı uçucu yağlar ile birlikte migren giderici etkisi bulunduğu konusunda araştırmalar mevcuttur. Kontrolsüz kasılmalar yaşayan kişilerde gevşemeye yardımcı etki sağlamaktadır. Romatizma ve kas ağrılarında da faydası görülmektedir. Lavanta yağı; antiseptik etkiye sahiptir. Aroma terapi seanslarında da çokça kullanılmaktadır.

Lavanta aromasının; saçlarda kepeğe yardımcı olduğu söylenmektedir. Saç derisini besleyici ve saç köklerini de güçlendirici etkisi olmaktadır. Bu etkileri ilk uygulamadan öte; birkaç uygulamadan sonra hissedebileceğinizi, araştırmalar göstermektedir. Cildinizde kaşıntı ya da kuruluk mevcutsa; antienflamatuar etkisine sahip olduğundan, bu belirtilere iyi gelmektedir. Kaşıntı ve kızarıklık için çayı ve yağı kullanılmaktadır. Kuruluk içinse; yağı kullanılmaktadır. Böcek ısırıklarında meydana gelen kaşıntıya da iyi gelmektedir. Egzama ve mantar tedavisinde de; yan tedavi olarak kullanılmaktadır. Burun kanamaları, iç kanamalar için de kullanılmaktadır. Bakteri öldürücü etkisi bulunmaktadır.

Ödem söktürücü etki eder. Terlemeye yardımcı olur ve vücutta biriken ödemi atar. Kolik tedavisinde yan tedavi olarak kullanılır. Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Tansiyon hastalarında kullanılması tavsiye edilmektedir. Yüksek tansiyon hastalarında tansiyonu düşürmeye yarar. Safra kesesi ve karaciğer çalışmasını düzenler. Toksinlerin atılmasını sağlar. Lavanta bitkisinde; çok yönlü bir sağlık kullanımı mevcuttur. Alternatif tıpta kullanımı çok yaygındır…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
istanbul escort-