Kudret Narı Çayının Faydaları Nelerdir ?

Kudret Narı Çayının Faydaları Nelerdir ?
30 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 233 kez okundu.

Kudret narı çayının faydaları nelerdir ?“Kudret Narı Çayının Faydaları” çeşitli rahatsızlıklarda kendisini göstermektedir. “Diyabet” rahatsızlığı olan kişilerde; insüline olan duyarlılığı arttırdığı için Kudret Narı çayının tüketilmesi halinde kısa sürede yanıt alarak kan şekerinin düzenlenmesi sağlanır. Tip 2 Diyabet hastaları için tavsiye edilmektedir. Pankreasta insülin salgılayan hücrelere yardımcı etkilerde bulunarak, hücresel seviyede etkinleştirme sağlayarak şekerin düşürülmesinde rol oynamaktadır. “Karaciğer rahatsızlıklarında”, alternatif olarak tavsiye edilmektedir. Çoğu karaciğer rahatsızlığına iyi geldiği söylenmektedir. Demlenmiş çayının ciltteki leke ya da yaralara sürüldüğünde, hücre yenilenmesini destekleyerek iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

“Kolesterol” sorunu yaşayan kişilerde, bu çayın uzun süreli ve düzenli tüketimi ile birlikte kolesterol yüksekliği giderilebilmektedir. “Kuru öksürük” görüldüğünde sıcak kudret narı çayı tüketimi ile öksürüğün geçtiği gözlemlenmiştir. Bunun yanında “ateşi düşürücü” etkisi de bulunmaktadır. Bağışıklığı arttırıcı etkisi vardır. Bağışıklık sistemindeki bu destekleyici etkisi ile; AIDS, kanser gibi hastalıklarda ilerlemeyi engelleyici ya da süreci yavaşlatıcı etkileri bulunduğu araştırmacılar tarafından makalelerde anlatılmaktadır. Bu tip hastalarda, kullanımı tavsiye edilmektedir. İyi bir antioksidan deposudur.

“Metabolizmanın hızlanmasında” yardımcı rol üstlenmektedir. Bu da kilo verme de yardımcı etkisi olduğunu göstermektedir. “Afrodizyak” yani cinsel istek arttırıcı etkisi bulunmaktadır. Mide ya da bağırsak bölgesi sorunları çeken kişilerde –ülser, gastrit, midede yanma, kolit gibi-, “sindirim sorunlarından” doğan şikayetleri büyük ölçüde azaltır. Hatta bazı mide rahatsızlıklarında kesin çözüm olarak görülmektedir. Hazımsızlık sorunları olan kişilere tavsiye edilmektedir. “Kabızlık” sorunu çeken hastalarda, bu çay tüketildiğinde sorunun çözümlendiği görülmüştür. Çocuklarda ve hamilelerde kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
istanbul escort-