Kivinin Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Kivinin Sağlığa Faydaları Nelerdir?
1 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 217 kez okundu.

Kivinin sağlığa faydaları nelerdir?Kivi içerisinde yer bulunan vitamin ve mineraller bakımından oldukça faydalı bir meyvedir. Özellikle A ve C vitamini bakımından zengin bilinen kivi aynı zamanda içerisinde E vitaminini de bulundurmaktadır. Fazlasıyla vitamin barındıran kivi turunçgiller ile karşılaştırıldığı zaman onlardan daha çok faydalı olduğu görülmektedir.

Kivi özellikle büyüme çağındaki çocuklara şiddetle yemesi tavsiye edilen bir meyvedir. Çocuklarda oluşan solunum yollarını sorununa yol açan kivi aynı zaman nefes darlığı gibi sorunlara da yardımcı olur. Aynı zamanda grip gibi sorunlardan dolayı oluşmuş olan burun akıntısının ve yanında öksürük ve hapşırığında geçmesinin en büyük yardımcısıdır. Bir nevi çocukların en güzel ve en faydalı ilacıdır diyebilmek son derece mümkündür.

Kivi içerisinde pektin maddeleri bulundurmaktadır. Bu maddeler ise bu meyveyi tüketen kişilerin vücudunda toksinleri temizleme özelliği yaratmaktadır. Aynı zamanda bu pektin maddesi kolesterol probleme yaşayan kişilerde olumlu etkiler görülmesine sebep olmaktadır. Bu madde sayesinde iyi yapıda yer alan kolesterol artarken kötü yapıda yer alan kolesterol azalmaktadır. Aynı zamanda kivi düzenli tüketildiği vakit kişide kanser oluşumunu önleyici bir göreve sahip olmaktadır. Sadece kanser ile kalmayıp aynı zamanda vücudu dışarıdan yer alabilecek başka hastalıklara karşıda koruyabilmektedir.

Fakat kivi tüketirken olayı abartmaya kalkmamalısınız. Çünkü kiviyi fazla tükettiğiniz vakit alerjik bir takım sebeplerin vücudunuzda oluşmasına sebep olursunuz.
Aynı zamanda kanda bulunan kan basıncının düzenlenmesinde büyük katkı sağlayan kivi, kandaki yağ oranını düşürmektedir.

Kivi özellikle bayanlar tarafından fazlasıyla tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise özellikle kivinin tüketilmesi durumunda cildi güzelleştirici bir özelliğe sahip olmasıdır.
Kivi aynı zamanda DNA da yer alan hasarların önüne geçilmesini ve aynı zamanda DNA da oluşabilecek mutasyonların önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
istanbul escort-