İshalden Kurtulmanın Doğal Yolları

İshalden Kurtulmanın Doğal Yolları
9 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 222 kez okundu.

İshalden kurtulmanın doğal yolları.İshal başlı başına bu sorunu yaşanan kişiler tarafından zor duruma girmeye sebebiyet veren bir durumdur. Özellikle de vücutta oluşturduğu sıvı kaybından dolayı kişilerin enerjisini düşürerek ve aynı zamanda da sürekli olarak istemli yada istemsiz olarak kişilerin karnından değişik sesler çıkararak değişik bir hal almakta ve an an zor durumlar ortaya çıkarmaktadır. Peki bu sorundan kurtulmanın doğal yolları nelerdir biliyor musunuz?

İlk olarak herkesin de bildiği gibi en etkili yollardan bir tanesi gazoz ve leblebi yöntemidir. Bu sorun karşısında sadece bir adet içilecek olan gazoz ve üzerine yenilmiş yaklaşık bir avuç leblebi size anında bu sorundan kurtulmanız da sebebiyet verecektir. Sizin çok rahat bir şekilde huzura erişmemize yardımcı olacak bu yöntemin muhakkak denemenizi tavsiye ederiz.

En önemli ve en doğal yöntem ise bol miktarda bu evre içerisinde su tüketilmesidir. Aynı zamanda bunun yanında çok abartmamak koşuluyla muz yemek yada patates püresi yemek gerekmektedir.
Bir diğer yöntem ise bir kaşık yoğurdu küçük bir tabağın içerisine koyup üzerine yaklaşık 1 tatlı kaşığı yada bir çay kaşığı kadar çay koyup (burada çayın toz halinde olmasına dikkat edilmeli) konulup güzelce karıştırılıp yenilmesi gerekmektedir. Üzerinden birkaç dakika geçtikten sonra ishalinizin geçmiş olduğunu görmüş olacaksınız.

Vücut bu süreç içerisinde çok fazla miktarda su kayıp ettiğinden dolayı bu durumdan kurtulmak için en çok da bol miktarda C vitamini tüketilmesi gerekmektedir. Mesela gün içerisinde tüketmiş olduğunuz mandalina veya greyfurt sizin vücudumuzun ihtiyacı olan su miktarına erişmeniz de daha da çok yardımcı olacaktır.
Bu yöntemleri kullandıktan sonra iki gün içerisinde normal bir hale dönmezseniz hemen
vakit kaybetmeden bir doktora başvurmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
istanbul escort-