Hazımsızlık Neden Olur?

Hazımsızlık Neden Olur?
6 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 212 kez okundu.

Hazımsızlık neden olur?Yemek yedikten sonra yada bir şeyler içtikten sonra rastladığımız nadir olan duruma biz hazımsızlık deriz. Peki neden hazımsızlık yaşarız? İşte gelin şimdi onları konuşalım.
Gereğinden fazla yemek yemek, tüketilen gıdaların mide asidine çok fazla baskı yapmasına neden olmaktadır. Yapılan bu baskı ise size bir süre sonra hazımsızlık olarak geri dönmektedir. Aynı şekilde gün içerisinde düzensiz besleniyorsanız yada yemek esnasında çok hızlı bir şekilde yemek yiyorsanız hazımsızlık oluşmasına sebebiyet veriyorsunuz demektir. Çünkü dengesiz yada hızlı yenilen gıdalar midede oluşan asit dengesinin normal dengeye erişmesine gerekli zamanı tanımamaktadır.
Hazımsızlık bir başka nedeni ise gıda tercihlerinin yanlış bir şekilde yapılıyor olmasıdır. Mesela yağlı gıdaların sindirimi çok zor olduğu için uzun süre midede kalarak sorunlara yol açabilmektedir. Aynı şekilde baharatlı yiyecekler yada soğanda bu durumu tetiklemektedir.
Stres birçok hastalığın oluşmasına sebebiyet veren önemli bir sorundur aslında. Hal böyle olunca da hazımsızlığa da çok rahat sebebiyet vermektedir.
İçilen içeceklerin yanlış bir şekilde tercih edilmesi de hazımsızlık sorunlarına neden olmaktadır. Bu sorunların en büyük nedeni midede oluşan asit oranını bir türlü dengele yememektir. Mesela tüketilen alkollü içecekler yada kafeinli içecekler midenin asit dengesini orantı bir hale sokmak yerine daha fazla arttırmaktadır. Hal böyle olunca da hazımsızlık sorunu ortaya çıkmaktadır.
Bir diğer hazımsızlık sorunu ise fazla kilolardır. Bu duruma engel olmak için acilen kilolarınızdan kurtulmalısınız. Aksi taktirde diğer kişilere bakış sizin bu sorunla uğraşma riskiniz çok daha fazladır.
Hazımsızlığın bir başka nedeni ise hamileliktir. Herkesinde bildiği gibi hamile bayanlarda hormon değişiklikleri yaşanmaktadır. Bu değişiklikler ise direk mideye etki etmektedir. Hal böyle olunca da hazımsızlık problemiyle karşı karşıya kalınır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
istanbul escort-