Hamilelikte Bitki Çayları Kullanımı

Hamilelikte Bitki Çayları Kullanımı
14 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 244 kez okundu.

Hamilelikte bitki çayları kullanımı. Hamilelik bir kadının vücudunun en hassas olduğu dönemdir. Hem anne hem de bebek için oldukça kritik bir süreçtir. Bu nedenle bu dönemde annenin yiyip içtiği şeyler de çok önem kazanır. Bir çok kadın, bu dönemde bebeğe iyi gelmesi amacıyla çeşit çeşit bitkisel ürünleri tüketebilir. Kimi zaman ise, hamileliğin yarattığı sorunlar nedeniyle bu çaylar içilir. Özellikle kabızlık ve ishal sorunları ve hamilelik reflüsü gebelik sırasında sık görülen durumlardır.

Gebeliğin başında mide bulantısı ve kusmalar, sonunda ise sık sık idrara çıkma şikayetleri oldukça fazladır. Öncelikle önerilen bu durumlar için bir doktora başvurmak, daha sonra ise doktorunuzun gözetimi altında isterseniz bitkisel çaylar içmektir. Bu çayların da doğal ürünlerle hazırlanmış olması önemlidir. Kesinlikle içinde katkı maddeleri ya da uyarıcılar bulunmamalıdır. Daha önce gündelik hayatınızda tüketmediğiniz bir bitki çayını sırf hamilesiniz diye içmek yanlıştır. Çünkü bedeniniz bu bilinmeyen maddeye karşı alerjik reaksiyonlar gösterebilir.

Öte yandan, siyah çay ve kafein içeren kahve gibi ürünler de gebelik sırasında minimum düzeyde tüketilmelidir. Bunlar yerine tansiyonu düşürmeyen, çok uyku vermeyen, mideyi kötü etkilemeyen bitkilerin çayları içilebilir. Eğer hamilelik öncesinde içtiğiniz ve size iyi gelen bir bitki çayı varsa buna hamilelik sırasında da devam edebilirsiniz. Ancak eğer tedavi amaçlı içtiğiniz çaylar varsa hem bu hastalıklarınızı hem de içtiğiniz çayları mutlaka kadın doğum uzmanı doktorunuza danışmanız gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
istanbul escort-