Grip Aşısının Faydaları Nelerdir?

Grip Aşısının Faydaları Nelerdir?
4 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 207 kez okundu.

Grip aşısının faydaları nelerdir?Grip aşısı virüslerden dolayı oluşan enfeksiyonunun önüne geçilmesinde en önemli ve etkili yöntemlerden bir tanesidir. Peki grip aşısının belli başlı faydaları nelerdir?
İlk olarak bebeklerden bahsedecek olursak 6 aylık veya bir buçuk yaş arasındaki çocuklarda enfeksiyonlardan kaynaklı olan ölüm riskinin azalmasında önemli bir etken oluşturmaktadır. Aynı zamanda sadece çocuklarla kalmayıp hamile kadınlarda ve bağışıklık sisteminden dolayı oluşmuş olan, hasar görmüş hastalarda da ölüm riskini azalmaktadır. Ve bu sebepten dolayı oluşabilecek başka problemlerinde önüne bir engel koymaktadır.
Özellikle yaşlı kişilerde ve bağışıklık sisteminde güçsüzlük görülen hastalarda ilaç kullanımı bazen istenilecek olan etkileri yaratmaktadır ve buda kişi de tehlikeli bir takım riskler oluşturmaktadır. Fakat grip aşısı gripten dolayı kaynaklı olan ölüm oranını azaltmakla birlikte aynı zamanda hastanede yatan hastalarda da etki göstererek, onların daha az bir süre içerisinde hastanede kalmasını sağlamaktadır. Kısacası kişinin daha çabuk toparlanıp kendisinde gelmesinde büyük bir katkısı vardır.
Özellikle kemoterapi gören hastalar grip aşısı sayesinde virüs enfeksiyonu adını verdiğimiz influenza enfeksiyonundan ve bu enfeksiyondan dolayı kaynaklanabilecek hastalıklardan kurtulabilmektedir. Aynı zamanda hastane çevresinde çalışan sağlık çalışanlarının herhangi bir hastalık veya bu hastalıkların bulaşma durumunda dahi kendilerine koruma kalkanı olarak grip aşısından yararlandıkları söylenip durulan sözler arasındadır.
Kanser hastaları gibi büyük hastalığa sahip olan kişiler yada ciddi kronik hastalık dediğimiz hastalıklara sahip kişiler ve aynı zamanda yaşlı yani yaşı 65 yaşın üzerinde olan kişiler grip aşısı sayesinde bir takım virüs enfeksiyonlarından kurulmuş ve aynı zamanda bu enfeksiyonların sebep olduğu komplikasyonları engellemeyi sağlamış olacaklardır Bu aşı gerek bebeklerin gerek yetişkinlerin gerekse yaşlıların hayat kurtarıcısı olan mucizevi bir aşıdır. Yapılması ihmal edilmemelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
istanbul escort-