Elma Çayının Faydaları Nelerdir ?

Elma Çayının Faydaları Nelerdir ?
18 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 231 kez okundu.

Elma çayının faydaları nelerdir ? Elma deyip geçmemek gerekiyor. Şifası tabii ki kabuğunda ve elmayı çay olarak tüketmek istiyorsanız, hazırlaması çok pratiktik olmakla birlikte, tatlandırmak istiyorsanız tarçın ve elma aroması eklemeniz gerekiyor. Kış aylarında sık sık kullanabileceğiniz gibi yazın da buz ekleyerek içerseniz hem serinlemiş hem de sağlığınızı korumuş olursunuz.

Elma Çayının Faydaları:
1-Kalorilerle başınız dertte ise elma çayını içerken içiniz rahat olsun çünkü kalorisi çok düşük olmakla birlikte metabolizmayı hızlandırıcı etkisi sayesinde daha çabuk ve doğal yollarla kilo vermenizi sağlayacaktır.
2-Özellikle kışın büyük küçük hepimizin başlıca derdi öksürük ve balgam bu iki sorunu hazırlayacağınız elma çayı ile kolaylıkla atlatabilirsiniz.
3-Elma da A ve C vitaminleri bulunmaktadır. A vitamini göz sağlığımız için gerekliyken C vitamini ise bağışıklık sistemi için olmazsa olmazdır özellikle kış aylarında. Elma çayı sayesinde bağışıklık sistemimiz güçlenir ve enfeksiyonlara karşı daha dirençli oluruz böylelikle hastalıkları daha çabuk atlatmış oluruz.Elma ayrıca B-6 vitamini içerir B-6 vitamini beyaz kan hücrelerinin yapımını sağlar, lenf organlarını korumaya yardımcı olur.
4-Elma çayının sindirim sistemimiz üzerindeki faydalarına bakacak olursak başta hemoroit, kabızlık gibi problemleri giderdiği bilenmekle birlikte içine ekleyeceğiniz tarçının da kolon kanseri üzerinde kemoterapi özelliği gördüğünü bilmeniz gerekir. Bir de elmaya eklediğiniz tarçın kan şekerinizin düzenlenmesini sağlar yani kolostrol seviyenizi düzenler.Ve kötü kolostrolü düşürür.
5- Özellikle baş ağrısı başta olmak üzere çeşitli ağrıların giderilmesinde kullanılabilecek doğal bir yöntemdir.
6-Elma çayı ağız sağlığı ve bakımı için çok önemlidir, içeriğindeki vitaminler ağız içindeki yaraların iyileşmesini sağlar, diş etlerini besler.
7-Son olarak elma çayının; uykusuzluk, yüksek tansiyonu düşürme, romatizma ve gut hastalığına karşı bitkisel bir tedavi yöntemi olduğu bilinmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
istanbul escort-