Ekinezya Çayının Faydaları Nelerdir?

Ekinezya Çayının Faydaları Nelerdir?
4 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 207 kez okundu.

Ekinezya çayının faydaları nelerdir?Ekinezya çayının faydalarını grip ve enfeksiyon gibi hastalıklarda daha net görebilmekteyiz. Soğuk algınlığını Ekinezya Çayı içmeyen hastalara göre daha kısa sürede geçirdiği, soğuk algınlığının etkilerini ise daha az hissettirdiği söylenmektedir. Ateş düşürücü etkisi ile gribal enfeksiyonlarda rahatlatıcı etkisi bulunmaktadır. Boğaz ağrısına iyi gelir. Baş ağrısını hafifletmektedir. Kas ve eklemlerdeki ağrılara iyi gelir. Özellikle eklemlerdeki ya da kaslardaki iltihap sonucu oluşan ağrılarda tavsiye edilmektedir. T Hücrelerini aktive eder.

Vücuttaki enfeksiyonlarla savaşmakta yardımcı olarak, virüs yoluyla bulaşan hastalıklarda etkilidir. İçerisindeki mineraller(Magnezyum, Potasyum, Demir, Sodyum,…) ve vitaminlerle(Vitamin A, Vitamin B, Vitamin E) birlikte, dinçlik etkisi kazandırmaktadır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Saman nezlesi ve alerjik rahatsızlıklar da belirtileri hafifletmektedir. Solunum yolu enfeksiyonlarında yardımcı etkisi, kesinlikle yadsınamaz. Kuru öksürüğe iyi gelmektedir. Sesin güçlendirilmesinde ya da ses kısıklığında yan tedavi olarak tercih edilebilmektedir. Ekinezya Çayının antiseptik etkisi bulunmaktadır. Apse ya da kist oluşumlarından rahatsızsanız, Ekinezya çayı bu konuda da size yardımcı olacaktır ve hissedilir bir rahatlama sağlayacaktır.

Ciltteki lekelenmeler, kırışıklıklar ya da sivilce etkilerinden kurtulmak için de tercih edilen çaylardan bir tanesidir. Anti-aging özelliği ile yaşlanma etkilerini yavaşlattığı söylenmektedir. Leke ve kırışıklık engelleyici özelliği bulunmaktadır. Ekinezya çayının dinçlik veren etkisi ile birlikte, enerji takviyesi niteliğinde görülebilmektedir. Vücudunuzda hissettiğiniz halsizliğinizi üzerinizden atmanızı sağlayacaktır. Stresten uzak durmanızda size yardımcı olacaktır.

Kanser tedavisinde; koruma amaçlı kullanımı mevcuttur. Basur tedavisinde kullanılır. Migren tedavisinde yardımcı tedavi olarak görülebilir ve ağrıları hafifletici görev üstlenir. Anti-viral ve anti-bakteriyel etkisi olduğu için; idrar yolu enfeksiyonlara iyi gelmektedir. Aslında bu etkisi ile birlikte vücudun birçok bölgesinde kullanılabilmektedir. Uçuklarda, mantar oluşan bölgelerde, sindirim sistemi enfeksiyonlarında tercih edilebilir. Bakteriler, mantarlar,…vs üzerindeki etkileri kapsamında; saç derisinde de olumlu etkileri bulunmaktadır. Kepek oluşumunu geriletir…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
istanbul escort-