Dereotu Çayının Faydaları Nelerdir ?

Dereotu Çayının Faydaları Nelerdir ?
5 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 213 kez okundu.

Dereotu çayının faydaları nelerdir ?Yaşadığımız bu güzel doğada ,aslında her şey bizim için üretilmiştir.Doğada yetişen her bitki ,yani aslında büyük bir çoğunluğu insanların yararı için bizlere sunulmuş birer nimettir. Sizlere bu yazımda herkesin evinde bulunan ama çayı kimse tarafından bilinmeyen dere otu çayının yararlarından bahsedeceğim.

Bu yazım için araştırma yapmadan önce, bende sizler gibi dere otunu sadece yemek ve salatalar için kullanıyordum.Dere otunun ve dere otu çayının yararlarını okudukça aslında bir çok zor durumumuzda yararlanabileceğimiz bir bitki olduğunu fark ettim. Böylelikle ,evimde mutlaka dere otu çayı bulundurmaya başladım.

  • Dere otu çayının, bir kadın olarak bence en önemli yararı; adet döngülerini düzenlemesi ve karın ağrılarını azaltmasıdır. Her kadının başlıca sorunu adet döneminde oluşan kasılmalar ve ağrılardır. Bunun için kadınlar hemen hap kullanmak yerine ilk önce dere otu çayı içmelidir . Hanımlar inanın ki bu size iyi gelecek.
  • Grip ya da nezle olmuşsanız ve benim gibi hap kullanmayı sevmiyorsanız eğer dere otu çayı demleyip içmeniz yeterli. Nefesinizi açarak tıkanıklığı önler ve de boğaz ağrısının da önüne geçer.
  • Çevremizdeki insanların ağzında ya da bazen kendi ağzımızda bir koku oluşmuştur illa ki. Bu koku ,sindirim sistemindeki ya da ağız yapısındaki bir sorundan kaynaklanıyor olabilir.Dere otu çayı, içerek hem bu kötü kokuyu yok edebilir hem de ağzımızda oluşan bakterileri yok edebiliriz.
  • Şifa dolu olan dere otunun, daha bir çok yararı vardır: stresi azaltır,karın ağrısını önler, kansere karşı mücadele eder… Bu kadar yararlı bir çayı evinizden eksik etmeyin ve her güne sağlıkla başlayın.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
istanbul escort-