Çemen Otu Çayının Faydaları Nelerdir ?

Çemen Otu Çayının Faydaları Nelerdir ?
7 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 206 kez okundu.

Çemen otu çayının faydaları nelerdir ?Çemen otu çayı, geleneksel olarak mide ağrılarının geçirilmesinde ve menepoz belirtilerinin azaltılmasına yardımcı olur. Çemen otu, bunun dışında günümüzde iştah açmak, diyabet hastalığı tedavisi ve emzirme döneminde sütü arttırmak gibi etkileri vardır. Çemen otu çayını ham çay olarak hem de kapsül biçiminde bulabilirsiniz. Fakat gebelik ve hamilelik dönemindeki kadınların çemen otu çayını tüketmeden önce doktorlarına danışmaları tavsiye ediliyor. Çemen otu çayı, kan şekerini düzenlemeye yardımcı olur ve kötü kolestrolü düşürür. Bu çay, beri beri hastalığının tedavisinde oldukça sık kullanılır. Böbrek hastalıklarının tedavisinde çemen otu çayı oldukça etkilidir.

Balgam sökmeye yardımcı olur, menepoz belirtilerini en aza indirir ve sindirim sistemini çalıştırır. Çemen otu çayı, çok eskilerden günümüze kadar pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmıştır. Özellikle de yeni menepoz dönemine giren kadınlarda görülen aşırı terleme, birden bire gelen fenalık hissi, sinirlilik hali, şişkinlik ve huzursuzluk gibi problemlerin en aza indirilmesine yardımcı olduğu gözlemlendi.

Çemen otu çayının, aynı zamanda sakinleştirici ve vücut direncini arttırıcı bir özelliği olduğu da biliniyor. Özellikle de stresli bir gün geçirdiğinizde çemen otu çayı içerek rahatlayabilirsiniz. Emzirme döneminde süt sıkıntısı çeken kadınların içmesi gereken bir çay olan çemen otu çayı, anne sütünün arttırılmasına ve sütün besleyici özelliğinin de korunmasına yardımcı olur. Bu çay, her yaştan insanın tüketebileceği bir çaydır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
istanbul escort-